پنج میوه شگفت انگیز در مالزی

آيا با اين ميوه‌ هاي شگفت‌ انگيز آشنایی دارید؟
مالزی کشور میوه های عجیب و غریب زیادی است که عطر و طعم و شکل آنها با آنچه ما تاکنون می شناخته ایم متفاوت است!
در اینجا قصد داریم شما را با تعدادی از این میوه های جالب و البته پر خاصیت آشنا کنیم :

۱. سالاک (Salak)

salak 3

تا حالا میوه مار خوردید؟ سالاک (Salak) میوه ای استوایی با ظاهری عجیب و غریب است که پوست فلس مانند و قهوه ای رنگ آن شبیه پوست مار است و به همین دلیل مردم محلی آنرا میوه مار یا میوه پوست مار نیز می نامند.
درخت سالاک گونه ای از درخت نخل ( ازخانواده Arecaceae) است که بومی جاوه و سوماترا است و در مناطق دیگری همچون تیمور، مالزی، تایلند و سنگاپور نیز کشت و کار میشود… بیشتر بخوانید.

۲. ساورسوپ (SourSop)

soursop (1)

میوه ساورسوپ که نام دیگر آن گراویولا می باشد میوه ای گرمسیری است که خاستگاه اصلی آن مکزیک, کوبا و آمریکای مرکزی است .
این میوه در کشورهایی با آب و هوای گرم و رطوبت بالا کشت و کار میشود و در مالزی بیشتر میتوان آنرا درماه های آپریل و اکتبر در بازارهای میوه محلی پیدا کرد… بیشتر بخوانید.

۳. سیب رز (Rose Apple)

apple rose

مالزی سرزمین میوه های استوایی عجیب و غریب و جالبی است که در شکل ها و اندازه های مختلف در بازارچه های میوه خودنمایی می کنند. برخی از این میوه های استوایی در تمام سال به وفور یافت میشوند و عده دیگری از آنها همچون نوعی سیب استوایی به نام سیب رز تنها در فصول خاصی در دسترس هستند.
سیب رز که در زبان مالایی به جامبو ایر یا جامبو مدو(Jambu Air/Jambu Madu) نیز معروف است بر خلاف اسمش شباهتی به سیب های معمولی ندارد… بیشتر بخوانید.

۴. ساپودیلا (Sapodilla)

frukti-tailanda-sapodilla_2

ساپودیلا یا چیکو از میوه های بومی مکزیک و آمریکای مرکزی است که در برخی از کشور های آسیایی مانند هند, تایلند, اندونزی و مالزی نیز کشت و کار میشود.
این میوه شکلی گرد با پوستی زبر و قهوه ای رنگ دارد. درون میوه گوشتی نرم و آبدار به رنگ نارنجی وسه تا پنج دانه سیاه بزرگ و لوبیایی شکل قرارگرفته است… بیشتر بخوانید.

۵. پوملو (Pomelo)

Pomelo-2

پوملو یا دارابی بزرگترین میوه ی خانواده مرکبات است که قطرآن حدودا ۲۵ سانتی متر و وزن آن گاه به بیش از ۲ کیلوگرم میرسد.
خاستگاه این میوه منطقه جنوب و جنوب شرق آسیاست و بهترین زمان برای خرید آن بین ماه های نوامبر تا مارچ می باشد. این میوه را معمولا در بسته های توری می پیچند و در بازارهای میوه محلی از دکه ها آویزان میکنند… بیشتر بخوانید.

پاسخی ارسال کنید

*

*

2 × پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!