۵ جاذبه توریستی مالزی با معماری اروپایی

حضور اروپائیان در مالزی تاریخ دیرینه ای دارد و همین امر باعث شده است تا این حضور در برخی از مکان‌ها و نمادهای این کشور که امروز به مکان‌های توریستی تبدیل شده اند نمود پیدا کند.
توریست مالزی – حضور اروپائیان در مالزی تاریخ دیرینه ای دارد و همین امر باعث شده است تا این حضور در برخی از مکان‌ها و نمادهای این کشور که امروز به مکان‌های توریستی تبدیل شده اند نمود پیدا کند.

در این گزارش به معرفی پنج جاذبه توریستی مالزی می پردازیم که بیش از دیگران نفوذ هنر و معماری اروپائیان در آنها مشاهده می شود.

میدان Dutch در ملاکا

پرتغالی ها اولین بار در سال ۱۵۱۱ پا به ملاکا گذاشتند و پس از آنها هلندی ها و انگلیسی ها به این بندر مهم مالزی آمدند اما آثار چندانی از حضور پرتغالی ها در ملاکا وجود ندارد. میدان Dutch یکی از مهمترین آثار به جا مانده از حضور هلندی ها در ملاکا است که کلیسای کریست و Standthuys نیز در آنجا قرار دارند.

ساختمان FMSR در پنانگ

ساختمان قطار دولت های فدرال مالای (FMSR) در پنانگ که در سال ۱۹۰۹ عملیات ساخت آن به پایان رسید از معماری کاملا اروپایی برخوردار است. قرار بود در این مجموعه هتلی با سبک اروپایی نیز ساخته شود که محقق نشد.

ایستگاه قطار ایپوه در پراک

ایستگاه های قطار در مالزی از اهمیت زیادی برخوردار هستند و همین امر باعث شده است تا در معماری آنها دقت زیادی شود. ایستگاه قطار ایپوه در ایالت پراک یکی از ایستگاه هایی است که با معماری انگلیسی و با سبک British Raj ساخته شده است. آرتور هوباک معمار انگلیسی این ایستگاه  را طراحی کرده است.

باشگاه رویال سلانگور در کوالالامپور

این بنای زیبا توسط انگلیسی ها در قلب کوالالامپور ساخته شده است و عملیات ساخت آن در سال ۱۸۸۴ به پایان رسید. این مجموعه طی سال‌های بعد به تدریج شاهد دگرگونی‌های زیادی شد و کاربری آن بارها تغییر پیدا کرد.

خانه‌های با سبک تودور در بلندی‌های کامرون

این خانه های چوبی با رنگ های سیاه و سفید نیز یکی دیگر از آثار به جا مانده از حضور انگلیسی‌ها در مالزی است که در منطقه سرسبز و خنک بلندی‌های کامرون ساخته شده‌اند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

17 − 12 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!