۷ ساحل برتر پنانگ، مالزی

توریست مالزی – شاید آب در پنانگ به زلالی و شفافی ردانگ یا پرهنتیان نباشد، اما سواحل پنانگ وسیع‌تر و متنوع‌تر هستند و جزیی از جاذبه های گردشگری مالزی...
توریست مالزی – شاید آب در پنانگ به زلالی و شفافی ردانگ یا پرهنتیان نباشد، اما سواحل پنانگ وسیع‌تر و متنوع‌تر هستند و جزیی از جاذبه های گردشگری مالزی به حساب می‌آیند. در ادامه با ۷ ساحل جذاب در پنانگ بیشتر آشنا می‌شویم.

۱) باتو فرینگی

هتل‌ ها، رستوران‌ها، بازارهای شبانه، گستره وسیعی از ماسه سفید برای آفتاب گرفتن، موج‌های مناسب موج‌سواری، آسمان صاف و باد ملایم مناسب برای پاراگلایدر! چیز دیگری هست که دلتان بخواهد؟ 

۲) تانجونگ بونگا
جایی بین ساحل توریستی باتو فرینگی و بهشت خرید دوستان گورنی درایو، ساحل تانجونگ بونگا آرام، خلوت و مطلوب دوست‌داران تماشای غروب خورشید به دور از هیاهوی توریست‌ها قرار دارد. معمولاً محلی‌ها از این ساحل برای شنا، پیک‌نیک و استراحت استفاده می‌کنند. با این‌حال آرامش ساحل بر هم نمی‌خورد و به دور از نورهای مزاحم، هوا به اندازه کافی تاریک می‌شود که به توان صور فلکی را در آسمان تماشا کرد. 

۳) گرتاک سانگول
کمی از جرج‌تاون دور شوید تا به این ساحل آرام در جنوب‌غرب جزیره برسید. جامعه ماهیگیران در اینجا به محصولات و غذاهای دریایی تازه خود می‌بالند. پس اگر تنها برای ماسه‌ها و دریا آمده‌اید، شام تشریف داشته باشید. 

۴) پاسیر پنجانگ

اگر تصور می‌کنید «لانگ بیچ» فقط در کالیفرنیاست، به پاسیر پانجانگ (به معنای لانگ بیچ) سر بزنید تا بهترین منظره غروب شهر را ببینید. اگر اهل کوه‌پیمایی هستید، جنگل‌های بارانی تپه‌های پاسیر پنجانگ ارزش امتحان کردن دارند. 

۵) پولائو جرجاک
این جزیره باریک و طولانی بین پنانگ و سرزمین اصلی، با شن‌های مات (و تمیز)، جنگل‌های بارانی انبوه، تفریحات آبی مثل کانو‌سواری و واترپولو به همراه منظره‌ای بی‌نظیر از پل دوم یک جواهر پنهان در میان سواحل پنانگ است. 

۶) ساحل مانکی
این ساحل به افتخار ساکنان اصلی آن میمون‌های دم‌دراز ماکاکو، ساحل میمون نام گرفته است. ساحل مانکی در پارک ملی قرار دارد. پس از نیم ساعت پیاده‌روی در دالان سبز میان درختان سایه‌افکن گرمسیری، به این ساحل خلوت، تمیز و بی‌حاشیه خواهید رسید. 

۷) پانتای کراچوت
در گوشه دیگری از پارک ملی پانتای کراچوت، یکی از تمیزترین سواحل پنانگ، قرار دارد. بهتر است ابتدا از باز بودن ساحل مطمئن شوید، در سال ۲۰۱۷ ورود به ساحل به دلیل خطر رانش زمین ممنوع بود. اما شاید شانس با شما یار باشد و بتوانید به این گوشه دنج پارک ملی پنانگ هم سری بزنید. 

منبع: نیکست هالیودی

پاسخی ارسال کنید

*

*

5 × 4 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!