خوردن بادام‌ زمینی؛ خوشمزه‌ترین راه برای کاهش وزن

توریست مالزی – یک مشت بادام‌ زمینی ممکن است یک میان‌وعده مورد علاقه برای خیلی از ما باشد، اما طبق تحقیقات جدید دانشگاه استرالیای جنوبی، این روش همچنین راهی...
توریست مالزی – یک مشت بادام‌ زمینی ممکن است یک میان‌وعده مورد علاقه برای خیلی از ما باشد، اما طبق تحقیقات جدید دانشگاه استرالیای جنوبی، این روش همچنین راهی برای کاهش وزن ناخواسته و حفظ سلامت قلب ‌و ‌عروق است.

به‌گزارش دویچه وله به نقل از مدیکال‌اکسپرس، این مطالعه که با همکاری دانشگاه فناوری تگزاس انجام شد، نشان داد که خوردن ۳۵ گرم بادام‌ زمینی برشته‌شده با نمک کم، ۳۰ دقیقه قبل از دو وعده غذایی اصلی در هر روز می‌تواند به کاهش وزن، کاهش فشار خون و بهبود سطح گلوکز ناشتا کمک کند. این مطالعه در نشریه Nutrients منتشر شده است. محققان با ارزیابی دو گروه از بزرگسالان استرالیایی در معرض خطر متوسط ​​یا زیاد دیابت نوع ۲، تأثیر مصرف بادام‌زمینی را در کنار رژیم‌های کاهش وزن آزمایش کردند.

کسانی که بادام‌زمینی مصرف کردند، بهبود بیشتری در فشار خون خود داشتند، به‌طوری‌که این گروه فشار خون پایین‌تری (به میزان ۵ میلی‌متر جیوه) را ثبت کردند که با کاهش ۱۰ درصدی خطر بیماری‌های قلبی‌عروقی همراه است. به‌ گفته دانشمندان، این مطالعه برخی از باورهای غلط در مورد اثرات بادام‌زمینی بر سلامتی را از بین می‌برد. بادام‌زمینی، که سرشار از چربی‌های غیراشباع سالم است، می‌تواند بخشی از یک رژیم کاهش وزن موثر باشد.

مردم اغلب هنگام تلاش برای کاهش وزن از مصرف بادام زمینی اجتناب می‌کنند، زیرا معتقدند حاوی کالری بسیار زیادی است. با‌ این‌ حال درک این نکته که غذاهای سرشار از پروتئین و فیبر می‌توانند احساس سیری را ایجاد کنند، می‌تواند به کاهش میل به میان‌وعده یا پرخوری کمک کند. بادام‌زمینی یکی از این غذاها محسوب می‌شود. برخلاف سایر غذاهای میان‌وعده که سرشار از کربوهیدرات‌های ساده هستند، بادام‌زمینی سرشار از چربی‌های سالم، پروتئین و فیبر است که هضم آنها به زمان بیشتری نیاز دارد.

بادام‌زمینی سرشار از چربی‌های سالم به نام اسیدهای چرب تک‌غیراشباع (MUFA) و اسیدهای چرب غیر اشباع چندگانه (PUFAs) است. رژیم غذایی سرشار از این چربی‌ها با کاهش میزان التهاب، چاقی و بیماری‌های مزمن مانند بیماری قلبی و دیابت مرتبط است.

برخی از محققان این نظریه را مطرح می‌کنند که میزان بالای چربی غیراشباع موجود در این آجیل ممکن است توانایی بدن را برای استفاده از چربی ذخیره‌شده به‌عنوان انرژی بهبود بخشد. با‌ این‌ حال، تحقیقات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

سه × یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!