خورش مرغ و اپام (Chicken Stew and Appam)

توریست مالزی- علاوه بر مواد غذایی موجود در غذا های هندی مردمان هند آداب خاصی هم در خوردنشان رعایت می‌کنند آنها اغلب با دست غذا می‌خورند و همیشه سعی...
توریست مالزی- علاوه بر مواد غذایی موجود در غذا های هندی مردمان هند آداب خاصی هم در خوردنشان رعایت می‌کنند آنها اغلب با دست غذا می‌خورند و همیشه سعی می‌کنند بیش از اندازه ی نیازشان نخورند و اگر کسی هم اینکار را انجام داد آنرا نشانه ی ریخت و پاش می‌دانند. استفاده از گوشت حیوانات بخصوص گوشت قرمز هم کاری پسندیده نیست.
این غذا از تکه های مرغ در شیره نارگیل خوشمزه و بسیار سبک نرم ولطیف تهیه و سرو می شود. طعم بی نظیر این غذا باعث محبوبیت آن در بین مردم محلی و توریست ها شده است.
اپام رابا خمیر برنج و آب نارگیل درست می‌کنند و طعمی شیرین دارد. اپام را در وعده ی صبحانه بیشتر می‌توانید مشاهده نمایید اما در خورش مرغ شاهدیم کـه ازآن دریک وعده کامل استفاده می‌شود. خورش مرغ و اپام غذای مردم بمبئی است و برای تهیه ی آن مرغ بـه مدت ۳ دقیقه در روغن بـه همراه سیر، پیاز و انواع فلفل سرخ می‌گردد. سپس بـه این مخلوط گوجه فرنگی و سیب زمینی اضافه می‌کنند و مقدار زیادی آب نارگیل داخل مواد تهیه شده می ریزند و بـه مدت ۴۵ دقیقه اجازه میدهند خوب مرغ ها بپزد.
گفتنی اسـت کـه این غذا کاملا آب دار اسـت ودر آن از انواع طعم دهنده ها نظیر تخم گشنیز و آب لیمو نیز استفاده می کنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

شش + 17 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!