دسر Ais kacang

توریست مالزی- این دسر معروف محلی با چندین نام شناخته می شود که معروف ترین آن، ای بی سی (ABC) یا آیس باتو کامپور (ais batu campur) است. اساسا...
توریست مالزی- این دسر معروف محلی با چندین نام شناخته می شود که معروف ترین آن، ای بی سی (ABC) یا آیس باتو کامپور (ais batu campur) است.

اساسا این دسر مخلوطی از یخ ساییده شده با گل رز قرمز، سارسی  (sarsi) یا شربت شکر قهوه ای، دانه های ذرت، لوبیا قرمز و ژله رنگی خرد شده است که با شیر نارگیل سرو می شود. برخی از فروشندگان خیابانی این دسر را با طعم و افزودنی های دیگری مانند ریحان، دوریان، بستنی، میوه ، کشمش و آجیل عرضه می کنند.

همچنین ما پیشنهاد می کنیم که دسر چندول (cendol) را نیز امتحان کنید، یک دسر سوپی مانند که مخلوطی از لوبیا سبز با یخ، شربت قند  و شیر نارگیل مخلوط شده که حاوی تکه های ژله گیاهی است. در بعضی از دستورها ممکن است حتی مواد تشکیل دهنده ای مانند لوبیای قرمز و ذرت خامه ای را نیز اضافه کنند.

برای امتحان این دسرهای تابستانی خوش طعم و عطر پیشنهاد ما، آه کونگس آیس کچنگ (Ah Keong’s ais kacang) در منطقه لیتل ایندیا (Little India)، بریک فیلدز (Brickfields) روبه روی سون الون (۷-Eleven) است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

1 × سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!