دیم سام Dim Sum

توریست مالزی – دیم سام یک غذای چینی است. در چین باستان برای نوشیدن چای، سنتی به نام یام چا (Yam Cha) وجود دارد. در این سنت همراه با...
توریست مالزی – دیم سام یک غذای چینی است. در چین باستان برای نوشیدن چای، سنتی به نام یام چا (Yam Cha) وجود دارد. در این سنت همراه با چای خوراکی‌های کوچکی می‌خورند که به دیم سام معروف هستند. به همین خاطر است که دیم سام اکثرا در چایخانه‌ها، یا در کنار چای سرو می‌شود.

دیم سام‌ها انواع مختلفی دارند، از این جهت که مواد درون آن‌ها با هم مختلف است. برخی آن را با گوشت مرغ و برخی را با میگو پر می‌کنند که البته همه آن‌ها با چای سرو می‌شوند.

دیم سام هم یکی از خوشمزه ترین صبحانه های مالزی است و به دلیل سبک کاملا سنتی و جالبش طرفداران زیادی هم در بین گردشگران دارد. دیم سام با ترکیبات متفاوتی تهیه می شود و این مواد در سبدهای کوچک از جنس بامبو ریخته می شود و به همین صورت سرو می شود. در حقیقت به سبک سرو این صبحانه دیم سام گفته می شود و طیف متنوعی از مواد غذایی را می توان به این صورت مشاهده کرد که همگی دیم سام نامیده می شوند.

در مالزی دیم سام را اغلب همراه با چای سرو می کنند و یک صبحانه خوشمزه و سبک به حساب می آید. در رستوران های مالزی می توانید انواع دیم سام را که با برنج، گوشت، مرغ، ماهی و سبزیجات تهیه شده را سفارش بدهید و نوش جان کنید.

دیم سام به عنوان وعده های نهار و شام هم استفاده می شود. بهتر از به صورت دسته جمعی به رستوران های دیم سام بروید تا بتوانید از هر کدام سفارش دهید و طعم آن را امتحان کنید.

پاسخی ارسال کنید

*

*

17 − پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!