شهربازی دنیای گمشده تامبون مالزی lost world

توریست مالزی – دنیای گمشده تامبون مالزی از جمله پارک های بزرگ مالزی است که تفریحات گوناگون و امکانات بازی مختلف متناسب با سنین مختلف دارد. این پارک از...
توریست مالزی – دنیای گمشده تامبون مالزی از جمله پارک های بزرگ مالزی است که تفریحات گوناگون و امکانات بازی مختلف متناسب با سنین مختلف دارد. این پارک از موقعیت جغرافیایی خاصی هم برخوردار است و روزهای به خصوصی هم تعطیلی دارد.
دنیای گمشده تامبون مالزی پارک آبی و تفریحی است که مناظر خیره کننده ای دارد و در حومه ایپوه واقع شده است. این پارک در حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال کوالالامپور واقع شده و حداقل ۲ ساعت طول می کشد تا با ماشین به آنجا برسید.

وضعیت جغرافیایی دنیای گمشده تامبون مالزی
گروه سان وی مدیر این مجموعه تفریحی هستند که آن را با کیفیت بالا و طبق استانداردهای جهانی اداره می کنند. محوطه این پارک بسیار زیبا ساخته شده است اما وجه تمایزآن با پارک های دیگر مالزی، موقعیت و وضعیت ظاهری آن است. این مجموعه زیبا در پایین تپه های سنگ آهک قرار گرفته است، البته این تپه ها شیب تندی هم دارند و در جای خود از ویژگی های منطقه ایپوه به شمار می روند. ازآنجا که فضای سبز و جذابی در اطراف دنیای گمشده تامبون مالزی، ایجاد شده و محوطه سرسبز و خیره کننده ای است، شلوغی منطقه ایپوه کمتر به چشم می آید.

جاذبه های دنیای گمشده تامبون مالزی
در این پارک تفریحات مختلف آبی وجود دارد و امکانات لازم تعبیه شده است. از جمله این تفریحات می توان به وجود رودخانه های مصنوعی اشاره کرد که با استفاده از تیوپ در آن شنا می کنند. دریاچه های کوچک شنا با ساحل شنی، نگینی است که در این مجموعه می درخشد. حتی دو سرسره آبی بسیار بزرگ هم در آن ساخته شده است. یک استخر آبی کوچک هم برای بچه ها در نظر گرفته شده است. تفریحات سواری بسیاری هم دیده می شود که از آن جمله می توان به ترامواهای بزرگ، چرخ و فلک، ماشین سواری، اژدهای پرنده و ترن هوایی اشاره کرد .

دره ببرهای دنیای گمشده تامبون مالزی
در اینجا فرصتی برای تماشای ببرهای سیبری وجود دارد که چابکی و قدرت خود را در هر زمان نشان می دهند.

دره قلع دنیای گمشده تامبون مالزی
شهر ایپوه به دره قلع هم شناخته می شود. به همین دلیل در این پارک، معدنی ساختگی ساخته اند که نحوه استخراج قلع را به نمایش می گذارد و برای جوان ترها جنبه های استخراج، شستشو و دیگر فرایند آماده سازی قلع آموزنده است.

باغ وحش حیوانات خانگی دنیای گمشده تامبون مالزی
این باغ وحش در پایین کوه واقع شده است و در آن کودکان و بزرگسالان می توانند با گونه های مختلف جانوری و پرنده ای مانند راکون، خرگوش، همستر، طوطی، بز، گوزن، مار، مارمولک و طاووس آشنا می شوند.

مزایا و خصوصیات دنیای گمشده تامبون مالزی
یکی از ویژگی های منحصر به فرد این پارک، چشمه آب گرم، تعدادی استخر، جکوزی و غار بخار وجود دارد که می توانید از مزایای این آب گرم طبیعی لذت ببرید و استفاده کنید. درجه حرارت آب در بیشتر این استخرها از ۴۰ درجه سانتیگراد فراتر رفته و در روز آفتابی بسیار داغ تر هم می شود. استفاده از این چشمه های آبگرم از ۶ تا ۱۱ بعد از ظهر مناسب تر است. این پارک از نظر رتبه، در مرتبه سوم و بعد از تالاب سونوی و لگولاند قرار دارد.

ساعات کار و قیمت بلیط (قیمت های ۲۰۱۹)
دوشنبه تا جمعه: ۱۱ صبح – ۶ عصر.
شنبه، یکشنبه، تعطیلات مدارس مالزی و تعطیلات عمومی: ۱۰ صبح – ۶ عصر
هر سه شنبه به جزتعطیلات مدرسه و تعطیلات عمومی مالزی، دنیای گمشده تامبون تعطیل است.

هزینه پارک کردن ماشین: ۱رینگیت
کرایه تویوپ ۱۲ رینگیت است یا ۱۰ رینگیت به اضافه دپوزیت

هزینه ورودی پارک
بلیط ورودی پارک برای انواع سواری ها، جاذبه ها و بازی ها و سنین مختلف متفاوت بوده و از ۱۱۰ رینگت شروع می شود.

منبع: توریاب

 


پاسخی ارسال کنید

*

*

5 × 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!