لایچی

توریست مالزی – اندازه این میوه در حدود ۳-۴ سانتی متر است و توسط پوسته ای خارمانند به رنگ قرمز یا صورتی پوشیده شده است.داخل این پوسته که به...
توریست مالزی – اندازه این میوه در حدود ۳-۴ سانتی متر است و توسط پوسته ای خارمانند به رنگ قرمز یا صورتی پوشیده شده است.داخل این پوسته که به راحتی جدا می شود، میوه سفید رنگ و بسیار لذیذ لایچی قرار دارد. مزه این میوه تقریباشبیه مزه انگور است.

خواص لایچی
– این میوه به افزایش انرژی بدن کمک می کند. می توان گفت حال عمومی فرد را بهبود می بخشد.

– لایچی دارای منبع غنی ویتامین c است و نسبت به پرتقال چهل درصد ویتامین c بیشتری دارد و برای سرماخوردگی، تب و گلودرد بسیار مفید می باشد.

– میزان بتاکاروتن در لایچی نسبت به هویج بیشتر است. خاصیت ادرارآوری دارد و برای سیستم گوارشی نیز مفید می باشد. اسیدهای چرب اشباع نشده موجود در لیچی در جذب بتاکاروتن کمک می کند.

– این میوه از لخته شدن خون در رگ های خونی و از آسیب های شدید سلول ها پیش گیری می کند و هم چنین در بیماران قلبی احتمال سکته را می تواند تا سقف پنجاه درصد کاهش دهد.

– لایچی منبع خوبی از کربوهیدرات و فیبر است. دانشمندان معتقد هستند این میوه یکی از بهترین منابع آنتی اکسیدان می باشد. چینی ها از خواص لایچی برای بهبود بیماری خونی کمک می گیرند.

– این میوه در تسکین درد موثر می باشد. فلاوانوئید موجود در لایچی، مانع از رشد سلول های سرطانی به خصوص سرطان سینه می گردد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

15 + 7 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!