معبد تیان هو (Thean Hou Temple)

این معبد شش طبقه فوق العاده زیبا در بالای تپه های رابسون و مشرف به بزرگراه فدرال قرار گرفته است.
توریست مالزی – این معبد شش طبقه فوق العاده زیبا در بالای تپه های رابسون و مشرف به بزرگراه فدرال قرار گرفته است.

معبد مجلل تیان هو با هزینه ای حدود ۷ میلیون رینگت در سال ۱۹۸۹ توسط چینی های فرقه هاینانیز (Hainanese Community) ساخته شده و به ‘ تیان هو ‘ خدای پشتیبان ماهیگیران تقدیم شده است. تیان هو به معبد خدایان بهشت معروف است و در معماری اعجات آور آن عناصر تائویسم و بودیسم و نیز ترکیبی از تکنیک های معماری مدرن و طرح های اصیل سنتی دیده می شود.

ستون های با ابهت , سقف های جذاب و تماشایی , کنده کاری ها و تزیینات پیچیده و خارق العاده این بنای عظیم آنرا به مکانی جذاب برای گردشگران تبدیل کرده است. ورودی اصلی معبد دروازه ای با سقف های قوسی شکل و ستون های بلند قرمزاست که این رنگ در فرهنگ چین سمبل سعادت و خوش شانسی بشمار میرود.

در طبقه اول این معبد یک فروشگاه کوچک سوغاتی و هدایا قرار دارد. طبقه دوم محل سالن گردهمایی و طبقه سوم محل استقرار دفترمرکزی معبد می باشد. سالن عبادت اصلی این معبد که در طبقه چهارم قرار دارد شامل مجسمه ۳ الهه چینی است :

خدای بخشش Guan Yin در سمت راست , تیان هو خدای حامی ماهیگیران در وسط و Shui Wei Sheng Niang الهه خشکی( ساحل) در سمت چپ این سالن قرار گرفته اند. عبادت کنندگان با زانو زدن در برابر مجسمه کوچک Guan Yin که در میان سنگ ها و آب روان قرار گرفته است از او طلب برکت و رحمت می کنند.

از دیگر دیدنی های این معبد باغ گیاهان دارویی چینی , چشمه آرزوها, برکه لاک پشتان و مجسمه ای بزرگ در مقابل معبد است که در کنار آن مجسمه دوازده حیوان ( نماینده سال ها) در طالع بینی چینی قرار گرفته اند. ازخدمات این معبد ثبت ازدواج, گرفتن فال و پیشگویی آینده و آموزش ورزش های رزمی همچون ووشو و تای چی می باشد.

معبد تیان هو محل برگزاری جشن ها و اعیاد مختلف مانند جشن روز وساک و فستیوال پاییزه Moon Cake و جشن سال نو چینی است که همه ساله گردشگران و بازدید کنندگان زیادی را در این محل گرد هم می آورد.

آدرس : Persiaran Endah, Taman Persiaran Desa, 50460 Kuala Lumpur

thean hou templethean hou templeethean houthean hou1

پاسخی ارسال کنید

*

*

1 + 20 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!