موزه Petrosains مالزی

توریست مالزی – از این موزه، به عنوان مرکز اکتشاف و افتخاری برای شرکت قدرتمند مالزیایی پتروناس یاد می‌شود. آموزش نسل‌های آینده در زمینه علم و صنعت نفت، گاز...
توریست مالزی – از این موزه، به عنوان مرکز اکتشاف و افتخاری برای شرکت قدرتمند مالزیایی پتروناس یاد می‌شود.

آموزش نسل‌های آینده در زمینه علم و صنعت نفت، گاز و آب در این موزه صورت می‌گیرد. در یکی از بهترین مراکز تجاری کوالالامپور، برج‌های دوقلوی پتروناس واقع شده‌اند. این موزه متعلق به شرکت نفتی پتروناس است. اگرچه که به جز موزه‌ی پتروساینس، موزه‌های نفتی دیگری نیز در مالزی وجود دارد، اما در موزه پتروساینس فرصت خوبی است تا با چگونگی تشکیل نفت، مراحل مختلف زمین شناسی، تشکیل، استخراج و بهره‌برداری آشنا شوید.

در ورودی موزه، واگن‌های زیبایی به شکل قطره نفت وجود دارد. این واگن‌ها شما را به اعماق شبیه سازی شده‌ی زمین حمل می‌کنند. این مسیر تاریک و جذاب است. با تصاویر سه بعدی و جلوه‌های صوتی می‌توانید اعماق زمین را متصور شوید. همه‌ی این اتفاقات را در فضایی تقریباً محدود در طبقه سوم یک برج انجام می‌گیرد. در مرحله بعدی شما شاهد چگونگی عملیات حفاری با شبیه‌سازی عملیات حفاری هستید. همچنین توضیحاتی در این زمینه به شما داده می‌شود. در قسمت پایینی پنل عملیات حفاری، می‌توانید شاهد قطرات طبیعی نفت باشید و رنگ، شکل و بوی نفت را از نزدیک ببینید.

اوج ابتکار و خلاقیت موزه نفت پتروناس، در شبیه‌سازی مجازی فضایی برای نشان دادن فعالیت صنعتی روی سکوی نفتی است. بازدید کنندگان بعد از اینکه از سالن اصلی موزه خارج شدند، به قسمتی وارد می‌شوند که جهت دیدن سکوی نفتی باید سوار هلیکوپتر شوند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

14 + 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!