Gasing Hill جنگلی در نزدیکی KL

توریست مالزی – Bukit Gasing Hill (گاسینگ) ریه سبزی است که بین کوالالامپور و پتالینگ جایا واقع شده است. این جنگل بیش از ۱۰۰ هکتار وسعت دارد. ممکن است...
توریست مالزی – Bukit Gasing Hill (گاسینگ) ریه سبزی است که بین کوالالامپور و پتالینگ جایا واقع شده است. این جنگل بیش از ۱۰۰ هکتار وسعت دارد. ممکن است بازدیدکنندگان از این موضوع آگاه نباشند که این جنگل سرسبز زمانی محل استخراج لاستیک بوده است.

به لطف قدرت معجزه آسای طبیعت، این منطقه که توسط دیوارهای بتونی احاطه شده بود، در شصت سال گذشته احیا شده و به پناهگاه مختلف گیاهان و جانوران تبدیل شده است. امروزه تپه گاسینگ، همانطور که مردم محلی آن را نامیده اند، به پناهگاه کوهنوردان و دوستداران طبیعت تبدیل شده است.

هر روز شنبه و یکشنبه صبح گاسینگ هیل مملو از کوهنوردان، و افرادی است که با سگ خود در مسیرهای جنگل قدم می زنند و ساکنان شهر که به دنبال یک شارژ واقعی هستند و پس از یک هفته پرتحرک به ریتم طبیعت گوش می دهند.

گاسینگ هیل مکانی عالی برای گردش و فعالیتهای خانوادگی است، در عین حال از زیبایی طبیعت قدردانی می کنید. به دلیل تعداد بازدیدکنندگان و امکانات رفاهی احساس خواهید کرد که این پارک بیشتر، پارک طبیعت است تا جنگل. (نیمکت هایی در نقاط خاص).

۱ ورودی اصلی (طاق نمایی)
گازینگ هیل ورودی های متعددی دارد. یکی از ورودی های اصلی واقع در پتالینگ جایا، با یک طاقنمای ساده است. دو ورودی دیگر در کنار تپه کوالالامپور است که از آن به عنوان ورودی پشت یاد می شود. چند مسیر کوچکتر وجود دارد که به برخی از جاده های کوچک منتهی می شود. در این ورودی فضای پارک کافی نیست. ممکن است مجبور شوید در کنار جاده یا در پارکینگ کوچکی که حدود صد متر از ورودی فاصله دارد پارک کنید.

۲. ورودی تپه پانتای
Lembah Pantai Community Center GPS: 3.103800 ، ۱۰۱.۶۶۱۰۵۳
ورودی دوم از تپه Pantai است. مسیر دقیقاً از مقابل مرکز اجتماع Lembah Pantai شروع می شود. در طول مسیر پارکینگ های زیادی وجود دارد که به دنباله منتهی می شود.

۳. ورودی از Taman Rimba Bukit Kerinchi
این ورودی از محبوبیت کمتری برخوردار است اما تهیه پارکینگ آسانتر است. همچنین در آنجا پل فولادی قرار دارد.

پل فولادی در Taman Rimba Bukit Kerinchi: GPS: 3.096630، ۱۰۱.۶۶۲۸۵۲

باغ یا جنگل؟
از ورودی Taman Rimba Bukit Kerinchi یک باغ زیبا در ورودی تپه گاسینگ وجود دارد. با پیاده روی ۱۵ دقیقه ای که به داخل جنگل منتهی می شود ، سرانجام از آن طرف باغ بیرون می آیید. در میانه راه یک خانه متروکه (تا حدودی وحشتناک) وجود دارد. از علایمی استفاده کنید که شما را به دنباله های عمیق Bukit Gasing می رساند. درست بعد از عبور از پل فولادی یک باغ ، قبل از ورود به جنگل وجود دارد. دسترسی به اینترنت در بیشتر نقاط داخل تپه وجود دارد.

قله تپه
مسیرهای زیادی در Gasing Hills وجود دارد ، اما قله واقعی تپه را پیدا نخواهید کرد. این مکان یک مکان دیدنی از تپه های گاسینگ است که زمانی برج مراقبت بود. هم اکنون ایستگاه مورد علاقه برای کوهنوردان است. برخی از بخشهای مسیرها دارای پله هستند، اما هنوز برای صعود به سطح خاصی از آمادگی جسمانی نیاز دارید.

نیمکت و چهارپایه
در طول مسیرها نیمکت های زیادی وجود دارد که می توانید استراحت کنید. به همین دلیل است که بیشتر از یک جنگل مانند پارک طبیعت احساس می شود.

پل معلق
مسیر ایده آل برای پیاده روی است. اگر پیاده روی خود را از ورودی اصلی آغاز کنید، با تابلوی تبلیغاتی Labah-Labah از مسیر رد می شوید و سپس از تپه پله ای و شیب دار است عبور می کنید. با سرعت کم از مناظر لذت ببرید ، که شما را به پل معلق می رساند.

 


پاسخی ارسال کنید

*

*

سه × 4 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!