KidZania : شهری هم‌قد بچه‌ها

اگر می خواهید کودکانی مستقل، متکی به نفس، با برنامه و آینده نگر داشته باشید، به KidZania سرزمین بچه های باحال سری بزنید.
توریست مالزی – اگر می خواهید کودکانی مستقل، متکی به نفس، با برنامه و آینده نگر داشته باشید، به KidZania سرزمین بچه های باحال سری بزنید. پدر و مادرها هم می توانند به این شهر وارد شوند، اما باید به یاد داشته باشند که فقط حق دارند در فضای باز شهر حضور یابند و نمی توانند به هیچ وجه در کارهای فرزندان خود دخالت کنند.

KidZania شهری برای بچه هاست که در آن، تقریبا همه ی چیزهایی که در یک شهر واقعی وجود دارد بازسازی شده است. این شهر کوچک یک بیمارستان، یک ایستگاه آتش نشانی، یک سالن زیبایی، یک بانک، یک ایستگاه رادیویی، یک ایستگاه تلویزیون، یک سوپرمارکت، یک سوشی بار، یک نمایشگاه خودرو، یک سالن تئاتر و خیلی چیزهای دیگر را در خود جای داده است.

در KidZania بچه ها می توانند خود را در بیش از ۹۰ نقش حرفه ای قرار دهند و بازی کنند. گفتنی است که این حرفه ها هم اغلب با برندهای معتبری در این شهر همراه هستند. مثلا خلبانی و سایر نقش های مربوط به پرواز، تحت برند Air Asiaو خدمات بانکی تحت برند CIMB Bank عرضه می شوند.

نقش هایی مانند راننده، دندانپزشک، آتش نشان، تکنیسین برق، پلیس، کارآگاه، جراح، چشم پزشک، پیگ موتوری، کارمند بانک، راهنمای توریست، قاضی، متهم، شاکی، مجری رادیو و تلویزیون، روزنامه نگار، عکاس خبری، ویرایشگر عکس، تولید کننده شیر، شیرینی و شکلات، فروشنده خودرو، مکانیک، نانوا، متصدی پمپ بنزین، دانشجو، دکتر، نقاش، مدل، بازیگر، کارگردان، رقصنده، دانشمند، طراح داخلی ساختمان، شعبده باز، کوه نورد، قهرمان ورزشی، کارگر ساختمانی، شیشه پاک کن، جواهرساز، آرایشگر، متصدی سوپرمارکت، مشتری سوپرمارکت، صندوق دار، فروشنده موبایل، خلبان،، مسافر، دی جی، خواننده، سرآشپزپیتزا و همبرگر و کافی شاپ، تولیدکنده بیسکویت و بستنی و ….

KidZania واحد پول مخصوص خود را دارد که نامش KidZoاست. با KidZo بچه ها می توانند کالا یا خدمات مورد نیاز خود را بخرند، اما برای بدست آوردن آن باید کار کنند و درآمدشان را در حساب بانکی شان پس انداز نمایند.

نه تنها KidZania جایی برای تفریح و سرگرمی بچه هاست، بلکه محلی برای یادگیری چیزهای جدید، تقویت دانسته های قبلی و درک اهمیت هر یک از نقش های اجتماعی موجود در یک شهر است. همه ی اینها هم فقط با نقش بازی کردن حاصل می شود.

برای بچه های خردسال و نوپا نیز منطقه ی مخصوصی وجود دارد که در آنجا نمایش های عروسکی می بینند، روی تخت های بادی بالا و پایین می پرند و یا توی وان های پر از توپ های پلاستیکی بازی کنند.

از آنجا که KidZania به پیشرفته ترین سیستم های امنیتی مجهز است، پدر و مادرها می توانند بچه های خود را بی هیچ دلهره ای به این شهر کوچک بسپارند.

چند نکته:

– مخاطبین KidZania بچه های ۴ تا ۱۷سال هستند.

– یکی از اصول آموزشی KidZania، استقلال فردی است. به همین دلیل است که پدر و مادرها نمی توانند به جای بچه های خود در صف بایستند و بلیت بخرند.

– ارگ برای اولین بار به KidZania می روید، پیش از هر چیز باید به بانک بروید و پول رایج KidZania یعنی KidZoرا دریافت کنید.

– شما می توانید یک حساب بانکی هم باز کنید تا KidZo تان را پس انداز کنید. در این صورت، شما یک کارت ATMدریافت می کنید و می توانید KidZoتان را در آن واریز کنید یا از آن برداشت نمایید.

– اطلاعات مورد نیاز شما شامل فعالیت ها، تعداد بچه ها، زمان برنامه، حداقل سن و قد و موجودی لازم KidZo در ورودی KidZania موجود است.

– بعضی از فعالیت ها با استقبال بیشتری روبرو می شوند. بهتر است از صف های کوتاهتر شروع کنید. KidZania90 نقش را برای فرزند شما آماده کرده است.

– برای دیدارتان از KidZania برنامه ریزی کنید تا برای جدول برنامه های آن هماهنگی داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت http://www.kidzania.com.my مراجعه نمایید.

نشانی: مجتمع کِرو، جنب ایکیا(IKEA)

Kidzania-Kuala-Lumpur-The-Curve-PJkidzaniakidzania4kidzania1

پاسخی ارسال کنید

*

*

یک × سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!