موزه های دیدنی شهر کوالالامپور

موزه ها همواره یکی از بهترین مکان ها برای آشنایی با تاریخ فرهنگ و تمدن هر کشور به شمار می روند.
در این مطلب تعدادی از برترین موزه های شهر کوالالامپور را به شما معرفی میکنیم که میتوانند اطلاعات جالب و ارزشمندی را در زمینه تاریخ, فرهنگ و تمدن کشور مالزی در اختیار شما قرار دهند.

۱.موزه نیروی هوایی سلطنتی مالزی

Hanger Kuala Lumpur

موزه نیروی هوایی سلطنتی مالزی (RMAF) موزه ای مهم در زمینه تاریخ حمل و نقل هوایی این کشور بشمار میرود. این موزه در محل پایگاه هوایی کوالالامپور، یکی از قدیمی ترین پایگاه ها درمالزی قرار دارد که در سال ۱۹۶۰به نیروی هوایی سلطنتی واگذار شده است. ...بیشتر بخوانید.

 

۲.موزه مخابرات کوالالامپور

telekom musum

موزه ارتباطات و مخابرات کوالالامپور اولین موزه تعاملی مالزی است که در آن وقایع مهم در تاریخچه مخابرات این کشور به ترتیب زمانی به تصویر کشیده شده اند. این موزه دارای گنجینه ای بزرگ و نفیس از یافته ها و آثار تاریخی ارزشمندی است که با توضیحات کامل در قالب ۵ گالری تفسیم بندی شده اند ....بیشتر بخوانید.

 

۳.موزه پول بانک مرکزی

bank negara

موزه پول در داخل ساختمان بانک مرکزی در کوالالامپور قرار دارد و بازدید کنندگان را با تاریخچه شیوه معاملات پولی و مراحل تکاملی آن آشنا می کند. در این موزه می توانید ببینید که در عهد باستان و پیش از اختراع پول مردم چگونه معاملات و داد و ستد خود را صورت می داده اند…بیشتر بخوانید.

 

۴.موزه هنرهای اسلامی مالزی

museum_islamic_art_imp081208_17

این موزه یکی ازاولین و بزرگترین موزه های آثارهنری اسلامی در جنوب شرق آسیا است که در سال ۱۹۹۸ افتتاح شده است. این موزه برجسته با بیش از هشت هزاراثرهنری دارای یکی از برترین گنجینه های هنرهای تزئینی اسلامی در دنیا است…بیشتر بخوانید.

 

۵.موزه ملی مالزی

national museum

یکی ازمعروفترین و بزرگترین موزه های مالزی, موزه ملی شهر کوالالامپور است که گنجینه ای غنی از میراث فرهنگی و تاریخی این کشور بشمار می رود. این موزه به شکل ساختمانی مجلل به سبک Rumah Gadang ساخته شده است بدین معنی که سقف آن مخروطی شکل ونوک تیز می باشد و نمای آن آمیزه ای از معماری سنتی مالایی و ویژگی های مدرن است…بیشتر بخوانید.

 

۶. موزه مجسمه های مومی فرش قرمز

red carpet museum

یکی از موزه های جالب ودیدنی که در چند سال اخیر در شاه عالم و در مجموعه تفریحی I-City افتتاح شده است موزه مجسمه های مومی مشاهیر بزرگ جهان می باشد. موزه فرش قرمز اولین موزه مشاهیر شبیه موزه مادام توسو فرانسه است که در مالزی افتتاح شده و این فرصت را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد تا مجسمه های مومی افراد مشهور و برجسته جهان را از نزدیک ببینند… بیشتر بخوانید.

پاسخی ارسال کنید

*

*

پنج × 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!