برج کوالالامپور Menara KL

توریست مالزی – برج منارا (Menara Tower) هفتمین برج مخابراتی مرتفع جهان بوده و با امکانات ویژه و رستوران گردان خود یکی از دیدنی های مشهور کوالالامپور به شمار...
توریست مالزی – برج منارا (Menara Tower) هفتمین برج مخابراتی مرتفع جهان بوده و با امکانات ویژه و رستوران گردان خود یکی از دیدنی های مشهور کوالالامپور به شمار می آید.

همراه با برج های دوقلوی پتروناس، برج منارا کوالالامپور شناخته شده ترین و محبوب ترین برج های مالزی به شمار می آید. این برج که در سال ۱۹۹۴ ساخته شده است، دارای ارتفاع ۴۲۱ متر می باشد و منظره زیبایی از کوالالامپور ارائه می دهد. این برج خارق العاده تقریباً در هر نقطه از کوالالامپور قابل مشاهده است.

سکوی مشاهده

سکو مشاهده برج منارا کوالالامپور با ۲۷۶ متر ارتفاع، حداقل ۱۰۰ متر بالاتر از Skybridge برج های دوقلوی پتروناس قرار دارد! منظره اطراف کوالالامپور از این تراس زیبا در طول روز شگفت انگیز است و حتی در شب نیز جلوه ویژه ای می یابد، زیرا می توانید کوالالامپور و جریان زندگی شبانه را در میان چراغ های درخشان آن ببینید. در این سکوی مشاهده زیبا (observation deck) می توان با نمایی ۳۶۰ درجه از مناظر اطراف شهر کوالالامپور مالزی بهره مند شد.

سکوی آسمان خراش
یک سکوی مشاهده دیگر بالاتر از سکوی مشاهده قبلی در ارتفاع ۳۰۰ متری بنا شده که دیدار از آن به مراتب از سکوی قبلی هیجان انگیزتر است زیرا این سکو در فضایی باز قرار دارد به نحوی که می توانید در میان منظره ای زیبا بر فراز شهر کوالالامپور در فضایی باز قدم بزنید، عکس های به یاد ماندنی بگیرید و یا ساعتی را به همراه دوستان یا خانواده خود به گفت و گو بنشینید. همچنین مکانی به نام “جعبه آسمان” در همان ارتفاع ۳۰۰ متری برج قرار دارد. در این قسمت که مانند آسانسوری شیشه ای طراحی شده می توانید زیر پای خود را از طریق کف شیشه ای آن ببینید و عکس های خاطره انگیزی نیز به صورت دست جمعی ثبت نمایید.

باغ وحش و آکواریومی کوچک
در برج منارا کوالالامپور یک باغ وحش کوچک و آکواریومی مرجانی وجود دارد که می توانید از آن دیدن نمایید.

معماری و ساخت برج 
این برج در بالای ناحیه جنگلی بوکیت ناناس بنا شده است (قدیمی ترین ذخیره جنگلی در کشور مالزی) که دارای درختان مسن و همچنین گیاهان و جانوران بومی مناطق آب و هوای گرمسیری مالزی است. هنگامی که در ابتدا برج منارا ساخته شد، محیط طبیعی Bukit Nanas برای اطمینان از تعادل در توسعه محیط زیست حفظ شده است. در حقیقت، با ساختن یک دیوار نگهدارنده در اطراف آن، یک درخت ۱۰۰ ساله Jelutong با هزینه زیادی حفظ شد. همچنین جالب است بدانید که این برج در ابتدا به عنوان یک زیرساخت ارتباطی مورد استفاده قرار می گرفت. هم اکنون برج منارا کوالالامپور هفتمین برج مخابراتی بلند جهان است!

طراحی کلی آن به معنای نشان دادن سفر انسان برای کمال در زندگی است. سبک معماری برج، میراث پر جنب و جوش اسلامی مالزی را با طرح ‌های عربی، کاشی های زیبا و الگوهای باستانی اسلامی را نشان می دهد.

این سازه دارای “مقرنس” است – نوعی سازه که در معماری سنتی اسلامی و ایرانی به عنوان یک وسیله تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد – همین موضوع بر طراحی آن به عنوان ادای احترام به احیای میراث معماری اسلامی تأکید می کند. لابی اصلی طبقه همکف فوقانی با گنبد های شیشه ای پوشیده از تزئینات زیباست که مانند الماس های غول پیکری می درخشد. برج کروی منارا نیز با الهام از معماری سنتی مالزی ساخته و پرداخته شده است.

رستوران گردان با نمای ۳۶۰ درجه در برج کوالالامپور
برج کوالالامپور به عنوان یکی از بلندترین سازه های آزاد در جهان، میزبان یک رستوران گردان به نام Atmosphere 360 است. شما می توانید یک وعده غذایی خوشمزه را در این رستوران با نمایی بی نظیر از فراز کوالالامپور میل کنید یا از صرف چای و نوشیدنی های محلی گوارا به همراه مشاهده دیدنی ترین منظره مرکز شهر کوالالامپور لذت ببرید. البته ناگفته نماند که هزینه صرف غذا در این برج ارزان نیست.

با داشتن یک سینما، یک سالن آمفی تئاتر، آبنماهای دیدنی، یک رستوران فست فود و مغازه های خرید سوغات، این برج یکی از بهترین جاذبه های گردشگری کوالالامپور است.

ساعات کار: روزانه ۰۹:۰۰ – ۲۲:۰۰

آدرس: Jalan Puncak, Off Jalan P. Ramlee, Kuala Lumpur City Centre    

منبع: توریاب

پاسخی ارسال کنید

*

*

7 + سیزده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!