جزیره کری (Pulau Carey)

توریست مالزی- جزیره کری، جزیره ای در ایالت سلانگور مالزی است. این جزیره در جنوب بندر کلانگ و شمال شهر بنتینگ واقع شده است. یک کشاورز انگلیسی در مالایا به...
توریست مالزی- جزیره کری، جزیره ای در ایالت سلانگور مالزی است. این جزیره در جنوب بندر کلانگ و شمال شهر بنتینگ واقع شده است. یک کشاورز انگلیسی در مالایا به نام ادوارد والنتاین جان کری این جزیره را از سلطان علاالدین سلیمان شاه، سلطان ایالت سلانگور گرفت تا آنجا کاشت درختان برای تولید لاستیک را شروع کند و از آن به بعد تاکنون این جزیره به عنوان جزیره کری یا پوالو کری شناخته شده است.

جزیره کری برای غذاهای دریایی مانند خرچنگ، میگو و انواع ماهی شهرت دارد. این جزیره کشتزارهای روغن نخل دارد که متعلق به شرکت Sime Darby است. این جزیره منطقه اسکان اولیه Mah-Meri یکی از قبایل اورانگ اصلی (Orang Asli ) ساکنان اولیه مالزی است.آنها با زندگی مدرن و کار در مزارع و کشتزارهای اطراف خود را وفق داده اند اما فرهنگ و شیوه زندگی منحصر به فرد خود را حفظ کرده اند. جدای نمایش های رقص سنتی و موسیقی، Mah-Meri به ویژه برای مجسمه های نذری که از نوعی چوب سخت باتلاقی به نام ” Nyireh Batu” ساخته شده اند، شناخته می شوند و معروفند.از کوالالامپور به Teluk Panglima در جاده Kelang Banting رانندگی کنید. از Teluk Panglima Garang یک جاده باریک شما را از روستاهای مالایا به Pulau Carey میبرد. یک پل، قطعه خشکی اصلی را به جزیره وصل میکند. از کوالالامپور بین ۱ تا ۲ ساعت رانندگی است تا جزیره کری.

 

 

پاسخی ارسال کنید

*

*

6 − دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!