خانواده ها در مالزی کوچک می شوند

توریست مالزی – میزان باروری در مالزیایی ها نسبت به همه زمان ها پایین تر آمده است. وزارت امور زنان، خانواده و اجتماع می گوید، انتظار می رود که...
توریست مالزی – میزان باروری در مالزیایی ها نسبت به همه زمان ها پایین تر آمده است. وزارت امور زنان، خانواده و اجتماع می گوید، انتظار می رود که در آینده حتی کمتر شود.

به گزارش استار مالزی، از ۴.۹ کودک در هر زن در سال ۱۹۷۰، طبق آخرین اطلاعات وزارت آمار مالزی، این نرخ به ۱.۹ در سال ۲۰۱۷ و ۱.۸ در سال ۲۰۱۸ رسیده است. براساس نظرسنجی در سال ۲۰۱۴ ، تعداد ریادی از زنان نیز فرزندی ندارند ، ۸.۶٪ در گروه سنی باروری (۱۵ تا ۴۹) بدون فرزند هستند. “این وزارتخانه می گوید: ” در حال حاضر ، این نرخ می تواند حدود ۱۰٪ باشد.

نرخ پایین باروری عمدتاً به دلیل ازدواج زوجین در سنین بالا و بالا رفتن هزینه زندگی به ویژه در مورد هزینه های پرورش کودکان است. مالزیایی های جوان نیز به طور فزاینده ای به داشتن فرزند علاقه ای ندارند.

ارزش های خانوادگی سنتی در رابطه با ازدواج، سالخوردگی و فرزندان در بین مالزی ها در طول نسل ها هنوز نسبتاً دست نخورده و قوی است. “مردم مالزی معمولاً می خواهند ازدواج کنند، احساس مسئولیت جدی نسبت به مراقبت از بزرگان دارند و معتقدند که داشتن فرزندان چیز مثبت است.” چنین ارزشهایی در مردم مالزی که بین سال های ۱۹۸۰ و ۲۰۰۰ متولد شده اند، فرو ریخته، و بسیاری می گویند که داشتن کودک برای آنها مهم نیست. و این چشم اندازی از خانواده های ۲۰۳۰ خواهد بود.

این وزارتخانه با استناد به یک مطالعه می گوید جوانان به فکر بچه دار شدن نیستند و این به دلیل تغییر اولویت ها است، که موفقیت های شغلی و شخصی اصلی ترین عامل آنها به شمار می رود. این یافته ها از یک مطالعه با عنوان “بررسی سیاست ملی جمعیت: برنامه اقدام استراتژیک برای توسعه پایدار به سمت سال ۲۰۳۰” گرفته شده است.

این نشان می دهد که ۵۱٪ از جوانان مجرد در سن ۲۹ سال و پایین ، در مورد فرزندآوری بی طرف هستند یا موافق هستند. با این حال ، بیشتر از ۵۷٪ از جوانان متاهل در همان گروه سنی با این روند مخالف هستند. “با توجه به اینکه میل به فرزندآوری هنوز در بین نسل های مختلف زیاد است، مهمترین اقدام در اینجا اطمینان از این است که جوانان بتوانند در درجه اول انتظارات شغلی و شخصی خود را برآورده کنند. پس از آن ، آنها می توانند آرزوهایشان را برای کودکان برآورده کنند.

این وزارتخانه می گوید: زنان با ادامه تحصیل همپای مردان بوده اند که منجر به مشارکت بیشتر در نیروی کار می شود. “فرصت های تحصیلی و شغلی باعث شده است که زنان ازدواج خود را به تاخیر بیاندازند ،” میانگین سن ازدواج در بین زنان در سال ۲۰۱۰، ۲۶ سالگی بوده است. ازدواج دیررس منجر به تأخیر در فرزندآوری برای زنان و دوره تولید مثل کوتاهتر می شود. مهمتر از آن، نداشتن منابع مالی محکم از داشتن فرزندان بیشتر به زوجین جلوگیری می کند.

با این وجود ، اقدامات برای ترغیب مالزیایی ها به بچه دار شدن انجام می شود. بودجه ۲۰۲۰ به زوجین اجازه می دهد از پس انداز صندوق تأمین کارمندان خود صرفه جویی کنند تا هزینه های لقاح آزمایشگاهی (IVF) را بپردازند. کاهش مالیات بر درآمد تا ۶۰۰۰ RM برای درمان بیماری های خاص نیز گسترش می یابد که شامل درمان باروری هم است.

در حالی که TFR مالزی اکنون ۱.۸ است، به این معنی نیست که جمعیت در حال کاهش است. پروفسور تارماسیلان می گوید: فقط با سرعت کندتر در حال رشد است. کاهش نرخ باروری همچنین با توسعه اقتصادی همراه است که منجر به فرصت های بهتر و کیفیت زندگی برای بسیاری از شهروندان می شود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

18 + 9 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!