طرز درست خوردن سوپ کوفته

توریست مالزی-شخصی دانا گفته است: “برای خوب زندگی کردن، باید تغذیه خوب و مناسبی داشت”، و در مالزی، ما به این گفته بسیار اعتقاد داریم. با کمال خوشبختی، ما...
سوپ کوفته, سبد کوچک پیراشکی,طرز درست خوردن شیائو لنگ بائو “Xiao long bao
توریست مالزی-شخصی دانا گفته است: “برای خوب زندگی کردن، باید تغذیه خوب و مناسبی داشت”، و در مالزی، ما به این گفته بسیار اعتقاد داریم. با کمال خوشبختی، ما گزینه های فراوانی برای انتخاب کردن خوشمزه ترین و در عین حال صمیمانه ترین و کامل ترین غذا را داریم – همه اینها به لطف در دسترس بودن غذاهای مالایی، چینی، و هندی – خیلی بیشتر از سراسر دنیا و در تمام طول سال است.

در این راستا، “dim sum” – یک وعده غذایی که در اصل برای صبحانه در تعطیلات آخر هفته تدارک دیده می شد، اما در حال حاضر به خوراکی لذت بخشی برای هر زمان تبدیل شده است – بدون شک مورد علاقه جمع است. شما می توانید از مجموعه ای از غذاهای لذت بخش که می توان درمیان گروهی تقسیم و مصرف کرد، لذت ببرید. این قطعه های بخار پز، سرخ شده (در ماهی تابه)، و سرخ شده (با فرو بردن در ظرف روغن) معمولا به اندازه یک لقمه، اما بسیار خوش طعم هستند.

با این حال، بسیاری از افراد از روش درست و مناسبِ خوردن “dim sum” اطلاع ندارند. گرچه برای مصرف اکثریت انواع این خوراک لازم است تنها “dumpling” (دامپلینگ) خود را با استفاده از “chopstick” (چاپستیک) برداشته، کمی در ظرف سس فرو برده و آنرا به سس آغشته کرده و سپس میل کنید، برخی از انوع خاص این خوراک مانند شیائو لنگ بائوِ “Xiao long bao” معروف (سوپ پیراشکی)، نیاز به اندکی مهارت بیشتر دارد.

“Xiao long bao” ، که از روی علاقه “سبد کوچک پیراشکی” خوانده می شود، “dumpling” بخار پز خوش طعمی است که با گوشت خوک آبدار پر شده، با سوپ طعم دارشده و در لفاف نازکی از لایه خمیری بسته شده است. برای ایجاد فضای داخلی آبدار، “aspic” (مخلوطی که با آب گوشت درست شده، در ظرفی ریخته شده، و برای نگه داری تکه های گوشت، غذای دریایی و تخم مرغ از آن استفاده می شود) به گوشت خوک چرخ شده اضافه می شود برای اینکه، پس از بخار کردن، آب “aspic” خشک شده و به محتویات داخل “dumpling” مزه ای طعم دار می دهد.

منشأ این نوع “dim sum” دقیقاً مشخص نیست چراکه همه می خواهند مالک و اولین درست کننده این غذای بسیار محبوب باشند، اما بنابر افسانه ها، مردی شانگهایی به نام “Huang Mingxian” این تکه کوچک خوش طعم را در سال ۱۸۷۵ برای اولین بار درست کرد. با وجود درست شدن در چین، رستوران های زنجیره ای تایوانی “Din Tai Fung” بودند که باعث محبوبیت این خوردنی های کوچک خوشمزه و خوش طعم شدند، و امروزه، این خوراک تبدیل به غذایی شده که حتمن باید در طول جشن “dim sum” سفارش داده شود.

این پنج مرحله، طرز درست خوردن شیائو لنگ بائو “Xiao long bao” است:

۱. آماده کردن سس
کمی سس سویا و سرکه را به همراه قطعه های ظریف و مناسب ریز شده ی زنجبیل در بشقاب کوچکی با هم مخلوط کنید. برای بدست آوردن بهترین ترکیب، یک-سوم سس سویا را با سه-سوم سرکه مخلوط کنید. ترکیبی کامل از مایعات شور و (با بوی) تند تضمین می کند که فرو بردن در سس، مکمل مناسبی برای مخلوط گوشت خوک (داخل dumpling) است.

۲. دقت در فروبردن در سس
با استفاده از چوب غذاخوری (چاپستیک chopstick) خود، “dim sum” را به آرامی برداشته و به آرامی آن را کمی در سس فرو ببرید. پوشش یا لفاف “dim sum” بسیار ظریف است، بنابراین بهتر است با دقت و توجه به آنها دست بزنید.

۳. لفاف یا پوشش “dim sum” را سوراخ کنید
سپس، شیائو لنگ بائو “Xiao long bao” را در قاشق خود گذاشته، پوشش یا پوسته آن را به آرامی خراش دهید به طوری که آبِ گوشت داخل، به خارج رسوخ کند. می توانید این کار را با ایجاد سوراخ کوچکی با گاز گرفتن یک سمت “dim sum” و یا با بادقت سوراخ کردن آن بااستفاده از چوب غذاخوری (چاپستیک chopstick) خود انجام دهید. این مرحله بسیار مهم است، پس آن را از قلم نیاندازید! سوراخ کردن پوشش یا لفاف “dim sum” سبب خروخ بخار داخل و سرد شدن آبِ گوشت داخل آن می شود که باعث می شود هنگام گاززدن غذا، دهانتان نسوزد.

۴. آشامیدن آبِ گوشت
حال، نوبت بهترین قسمت است. به آرامی آبِ گوشت دلپذیر و مطبوعِ “dim sum” را میل کنید. این مایع که به خوبی چاشنی دار شده، قطعاً ذائقه شما را برای لقمه بزرگ بعدی آماده می کند.

۵. از قطعه کامل (dim sum) لذت ببرید
پس از میل کردن قسمت سوپی آبدار، تمام “dim sum” را در یک لقمه میل کنید. مراحل ۲ تا ۵ را تا بی نهایت و یا تا زمانی که کامل سیر شوید ادامه دهید.کجا می توانید این غذا را پیدا کنید؟
حالا که روش مناسب خوردن شیائو لنگ بائو “Xiao long bao” را درمی دانید، لازم است بدانید کجا می توانید آنها را بیابید. اینها برخی از محبوب ترین رستوران هایِ ما برای صرف شیائو لنگ بائو “Xiao long bao” در مالزی می باشند.

۱. Din Tai Fung
اصالتاً تایوانی، “Din Tai Fung” مغز متفکر بین المللی کردن شیائو لنگ بائو “Xiao long bao” است. تا به امروز، این رستوران هنوز هم برای توپُرهای گوشتیِ آبدارِ پیچیده شده در پوست نازکی با حداقل ۱۸ تا که در دهان آب می شود، شناخته شده است. گفته می شود همه باید حداقل یک بار در طول عمر خود شیائو لنگ بائو “Xiao long bao” آنها را امتحان کنند. شعبه هنگ کنگ “Din Tai Fung” موفق به کسب ستاره از “Michelin” شده است!

۲. Dragon-i
متخصص در غذاهای سنتی شانگهای، جای تعجب نیست شیائو لنگ بائو “Xiao long bao” به عنوان یکی از خوراک های لذیذ مخصوص “dragon-i” ذکر شده است. برای اطمینان از کیفیت درجه یک و عالی، رستوران پایبند به استانداردهای سختگیرانه، مانند شکل دادن به هر “dimpling” با ۱۸ تایِ نزدیک و منظم برای ایجاد بافتی نرم است. سرآشپزهای “dragon-i” در درست کردن “dumpling” خبره و ماهرند و قادرند در هر دقیقه هشت “dumpling” درست کنند که رکورد قابل توجهی است.

۳. Paradise Dynasty (سلسله بهشت)
در حالی که شیائو لنگ بائو “Xiao long bao” طبق استاندارد معمول با گوشت خوک پر می شود، در Paradise Dynasty کارها کمی متفاوت تر انجام می شود. شیائو لنگ بائو “Xiao long bao” مخصوص آنها با هشت تنوع مختلف موجود است، که نه فقط موجب لذت بصری شده، بلکه جوانه های چشایی شما را به ماجراجویی در طعم های دلپذیر مهمان می کند. طعم های فریبنده موجود در این رستوران عبارتند از جینسنگ “ginseng”، جگر چرب مرغابی یا اردک “foie gras”، قارچِ ترافل “truffle”، پنیری، تخم خرچنگ، سیر، “Szechuan”، و البته طعم اصلی (گوشت خوک). dumplingها برای اطینان از تجربه غذاییِ عالی، با دقت از طعم ملایم به طعم تند چیده شده اند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

14 − یازده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!