مساجد مناطق فدرال با ظرفیت کامل بازگشایی شدند

توریست مالزی – مساجد و نمازخانه‌های کوالالامپور، پوتراجایا و لابوآن، سه منطقه فدرال با ظرفیت کامل نماز اقامه خواهند کرد. و نماز جمعه برگزار می‌کنند. به نقل از freemalaysiatoday،...
توریست مالزی – مساجد و نمازخانه‌های کوالالامپور، پوتراجایا و لابوآن، سه منطقه فدرال با ظرفیت کامل نماز اقامه خواهند کرد. و نماز جمعه برگزار می‌کنند.

به نقل از freemalaysiatoday، محمد عجیب اسماعیل، مدیر اداره دینی اسلامی سرزمین‌های فدرال گفت که این حکم جدید پس از کسب رضایت از سلطان عبدالله سلطان احمد شاه صادر شده است. نماز جمعه در مساجد و مدارس اسلامی، از جمله در مناطق دارای چادر ، نیز می‌تواند با ظرفیت کامل با فاصله فیزیکی ۱.۵ متر انجام شود، در حالی که سخنرانی‌ها نیز با همین شرایط مجاز است.

وی گفت: در ماه رمضان، با توجه به ظرفیت مساجد با رعایت فاصله فیزیکی، می‌توان نمازهای ماه رمضان را اقامه کرد و باید با خواندن سوره‌های کوتاه یا تعدادی آیات ، به ۲۰ رکعت محدود کرد. کلاس‌های قرآن را نیز با پر کردن نیمی از مساجد برگزار خواهند کرد.

او خاطرنشان کرد که نماز شب و همچنین پرداخت مستقیم زکات فطره نیز امکان پذیر است اما سیستم‌های پرداخت آنلاین و سایر روش‌ها توسط شورای مذهبی اسلامی منطقه فدرال در مالزی نیز به همین منظور ایجاد شده‌اند. ضیافت‌های افطاری هنوز در مساجد مجاز نشده‌اند اما مردم و کسانی را که می‌خواهند در این راستا کمک‌ مالی کنند به دادن بسته‌های غذایی به نیازمندان و افراد محتاج تشویق می شوند.

عجیب اسماعیل گفت: آخرین احکام تابع دستورالعمل‌ها و روش‌های عملیاتی استاندارد تعیین شده توسط شورای امنیت ملی و وزارت بهداشت است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار × 5 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!