مسجد«آبی» مالزی در رکوردهای جهانی کتاب گینس

توریست مالزی – مسجد «آبی» در مالزی با ترکیبی از معماری اسلامی و مالایی در آگوست سال ۱۹۹۳ میلادی مناره آن به عنوان بلندترین مناره جهان در کتاب گینس...
توریست مالزی – مسجد «آبی» در مالزی با ترکیبی از معماری اسلامی و مالایی در آگوست سال ۱۹۹۳ میلادی مناره آن به عنوان بلندترین مناره جهان در کتاب گینس به ثبت رسید.

مسجد «سلطان صلاح الدین عبدالعزیز شاه» که به مسجد «شاه عالم» و «مسجد آبی» نیز معروف است یکی از مساجد بزرگ مالزی محسوب می ‌شود.

«عبدالله شتا»، محقق اسلامی درباره مسجد آبی می گوید: این مسجد مشرف به بوستان اسلامی است که مناظر طبیعی بسیار زیبا دارد و این بوستان ۱۴ هکتار است. این مسجد در سال ۱۹۸۸ میلادی توسط «صلاح الدین» افتتاح شده و دارای نقوش های زیبایی است که چشم گردشگران را به خود جلب می کند. این مسجد با چهار مناره به طول ۱۴۲ متر یکی از بلندترین مناره های جهان محسوب می شود. در معماری این مسجد از معماری اسلامی و معماری سنتی مالایی استفاده شده است و دیوارهای آن منقوش به آیات قرآن است که توسط خطاط مصری شیخ «عبدل مونیه محمد علی» زیبا سازی شده است.حفاظ های آلومینومی در ورودی های اصلی مسجد، پنجره ها و قسمت هایی از دیوار بیرونی مسجد نمایی خاص به این مسجد داده است.

در آگوست سال ۱۹۹۳ میلادی مناره این مسجد به عنوان بلندترین مناره جهان در کتاب گینس به ثبت رسید.

پاسخی ارسال کنید

*

*

4 × یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!