کدام نوشیدنی‌ها به کاهش سطح کلسترول کمک می‌کند؟

توریست مالزی – کلسترول بالا یک علامت هشدار‌دهنده از چندین عارضه مانند بیماری‌های قلبی عروقی، فشار خون بالا، سکته مغزی و همچنین دیابت است. بسیاری از کارشناسان همچنین کلسترول...
توریست مالزی – کلسترول بالا یک علامت هشدار‌دهنده از چندین عارضه مانند بیماری‌های قلبی عروقی، فشار خون بالا، سکته مغزی و همچنین دیابت است. بسیاری از کارشناسان همچنین کلسترول بالا را با اختلال نعوظ مرتبط می‌دانند.

به‌ گزارش دویچه وله به نقل از Times Of India؛ در اینجا چند نوشیدنی ساده برای کاهش سطح کلسترول بالا معرفی شده است:

شیر جو دوسر
اگرچه جو دوسر به مدیریت کلسترول کمک می‌کند، شیر جو دوسر موثرتر است. جو دوسر حاوی بتا‌گلوکان است که به ایجاد یک ماده ژل‌مانند در روده کمک می‌کند؛ ماده‌ای که با صفرا تعامل بیشتری دارد و جذب کلسترول را محدود می‌کند. گفته می‌شود یک فنجان شیر جو دوسر حاوی ۱.۳ گرم بتا‌گلوکان است. مصرف ۳ گرم بتا‌گلوکان در روز برای کنترل کلسترول بالا توصیه می‌شود.

چای سبز
آنتی‌اکسیدان کاتچین موجود در چای سبز برای کاهش سطح کلسترول بد یا ال‌دی‌ال مفید است. یک فنجان چای سبز بیش از ۵۰ میلی‌گرم کاتچین دارد. در صورت مصرف منظم چای سبز به‌مدت ۱۲ هفته، سطح ال‌دی‌ال تا ۱۶ درصد کاهش می‌یابد.

شیر سویا
به دلیل اینکه سویا چربی اشباع کمتری دارد، به یک گزینه غذایی ایده‌آل برای کسانی که کلسترول بالا دارند تبدیل شده است. برای مدیریت کلسترول بالا و به‌عنوان یک جایگزین سالم‌تر برای محصولات لبنی پرچرب، می‌توان به سویا روی آورد.

آب گوجه‌فرنگی
لیکوپن موجود در گوجه‌فرنگی باعث کاهش سطح لیپوپروتئین با چگالی کم یا کلسترول بد می‌شود. گرفتن آب گوجه‌فرنگی باعث افزایش محتوای لیکوپن آن می‌شود.

نوشیدنی‌های غنی از استرول و استانول
استرول‌ها و استانول‌ها ترکیبات گیاهی هستند که با مسدود‌کردن جذب کلسترول در جریان خون، به کاهش کلسترول کمک می‌کنند. برای کاهش کلسترول، فرد به حداقل ۲ گرم استرول و استانول در روز نیاز دارد. اما گیاهان مقدار زیادی استرول و استانول ندارند. از این‌رو، انجمن قلب آمریکا مصرف غذاهای غنی‌شده با استرول و استانول را در برابر کلسترول بالا توصیه می‌کند. بسیاری از تولیدکنندگان مواد غذایی، استرول‌ها و استانول‌های گیاهی را به محصولات خود از جمله آب‌میوه، شیر و ماست اضافه می‌کنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

5 × 5 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!