آووکادو (Avokado)

توریست مالزی – میوه آن مانند گلابی و درای پوستی سخت برنگ سبز تیره و یا سیاه است در حدود ۴۰۰ نوع مختلف آووکادو وجود دارد. مدرکی در دست...
توریست مالزی – میوه آن مانند گلابی و درای پوستی سخت برنگ سبز تیره و یا سیاه است در حدود ۴۰۰ نوع مختلف آووکادو وجود دارد. مدرکی در دست است که نشان می دهد مایاها و اینکاها از این میوه استفاده می کرده اند.

بهترین راه استفاده: فقط کافی است که پوست آن را کنده و خام بخورید. می توانید آن را با گوجه فرنگی، آبلیمو، فلفل هالپانو و نمک نیز ترکیب کرده و سس گواکامولی از آن بسازید. و برای درست کردن سس سالاد از آووکادو استفاده کنید.

خواص آووکادو: آووکادو چرب است و درای اسیدهای آمینه مختلف مانند سیستین Cystine تریپتوفان Tryptophane و تیروسین Tyrosine می باشد. در تحقیقات جدیدی که انجام شده وجود چند نوع آنتی بیوتیک در آووکادو ثابت شده است. آووکادو حاوی مقدار قابل توجهی فیبر است و حتی بیش از موز پتاسیم در خود دارد. آووکادو چرب و دارای اسیدهای آمینه مختلف و چند نوع آنتی بیوتیک است. دانه گیاه دارای مقدار کمی روغن است (در حدود ۲ درصد)، زرد مایل به سبز بوده که درای بو و طعمی مطبوع است.

روغن آووکادو: دارای ویتامین های مختلف مانندP ، C، K ، H ، E، D ، B، A می باشد. بنابراین ارزش غذایی زیادی دارد. آووکادو تقویت کننده معده است و برای نفخ و گاز معده را از بین می برد . برای درمان یرقان مفید است. تقویت کننده بدن است. رشد بچه ها را جلو می اندازد زیرا درای مواد معدنی بسیاری است. خون ساز است و آنهایی که مبتلا به کم خونی هستند باید از آن استفاده کنند. بدن را قلیایی کرده و تمیز می کند.

چون آووکادو شکر و مواد نشاسته ای کمی دارد برای آنهایی که بیماری قند دارند نیز مناسب است. برای دوره نقاهت به مریض آووکادو بدهید. ضعف عمومی را برطرف می کند. خستگی را برطرف می کند. بیخوابی را درمان می کند زیرا درای تریپتوفان است. اگر به کم خونی دچار هستید حتما با شام خود آووکادو بخورید.

آووکادو منبع فوق‌العاده‌ی لوتئین است. این کاروتنوئید مانند یک آنتی اکسیدان عمل می‌کند و از ابتلا به بیماری‌های مربوط به چشم پیشگیری به عمل می‌آورد. این میوه‌ی حاوی کاروتنوئیدهای دیگری مثل زئاگزانتین، آلفا کاروتن و بتا کاروتن می‌باشد. یک فنجان آووکادو، یک چهارم نیاز روزانه‌ی بدن به فولات یا همان اسید فولیک را تأمین می‌کند. این ویتامین خطر ابتلا به ناهنجاری‌های مادرزادی جنین را کاهش می‌دهد

خواص روغن آووکادو: روغن آووکادو ضد رماتیسم است و اگر مفاصل شما درد می کند آنرا با روغن آووکادو ماساژ دهید. برای جلوگیری از ریزش مو، هرشب مقداری از روغن آووکادو را به سر بمالید و صبح بشوئید. شوره سر را از بین می برد. برای براق شده موها، بعد از شستشوی سر چند قطره آووکادو را به موها بمالید. روغن آووکادو بهترین کرم برای پوست است زیرا به آسانی در پوست نفوذ می کند و به پوست شادابی می دهد. و بالاخره آووکادو بهترین ماسک برای برطرف کرده چین وچروک های صورت و جلوگیری از پیدایش آن است. برای این منظور آووکادو را پوست کنده و له کنید و بصورت ماسک بر روی صورت و گردن بگذارید و بعد از نیم ساعت بشوئید.
مضرات: مضرات خاصی گفته نشده است.


پاسخی ارسال کنید

*

*

12 + 10 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!