استادیوم مردکا

توریست مالزی – استادیوم مردکا یا استادیوم استقلال در کوالالامپورِ مالزی واقع شده است. ساخت این استادیوم ۴۵,٠٠٠ نفری در ٢۵ سپتامبر ١٩۵۶ آغاز و در ٢١ اوت ١٩۵٧...
توریست مالزی – استادیوم مردکا یا استادیوم استقلال در کوالالامپورِ مالزی واقع شده است. ساخت این استادیوم ۴۵,٠٠٠ نفری در ٢۵ سپتامبر ١٩۵۶ آغاز و در ٢١ اوت ١٩۵٧ به پایان رسید. این استادیوم در ٣٠ اوت ١٩۵٧ به طور رسمی برای استفاده عموم توسط اولین نخست وزیر مالزی در زمانی بسیار مناسب افتتاح شد چرا که در ٣١ اوت ١٩۵٧ این استادیوم میزبان مهم ترین رویداد تاریخ این کشور، یعنی اعلام استقلال “اتحادیه مالایا” بود. این ورزشگاه روباز نخستین ساختمان مدرنِ کشور جدید بود.

این ورزشگاه تا زمان ساخت ورزشگاه Negara در ١٩۶٢، محل اصلی برگزاری جشن ها و رویدادهای ورزشی در کوالالامپور بود. دیگر رویداد مهم تاریخ مالزی در ١۶ سپتامبر سال ١٩۶٣ در این استادیوم روی داد؛ این رویداد، اعلام شکل گیریِ مالزی با اضافه شدن ایالت های Sabah و Sarawak بود.

از وقایع مهم دیگری تاریخ این استادیم می‌توان به مسابقه مشت زنی میان “محمد علی” و “Joe Bugner” و هم چنین کنسرت “مایکل جکسون” اشاره کرد. در فوریه ٢٠٠٣، ساختمان استادیوم مردکا به عنوان میراث ملی نامگذاری شد. در سال ٢٠٠٧، استادیوم مردکا تحت مرمت و بازسازی برای تبدیل به شکل اولیه اش در سال ١٩۵٧ قرار گرفت. این مرمت جزئی از برنامه جشن ۵٠ سالگی استقلال و طرح بازسازی صحنه‌ای که استقلال مالزی اعلام شد، بود. اجرای طرح مرمت و بازسازی استادیم مردکا در سال ٢٠٠٩ به پایان رسید. چس از باز سازی، ظرفیت وزشگاه به ٢٠,٠٠٠ نفر کاهش داده شد.

جایگاه تماشاچیان ورزشگاه مردکا چشم انداز وسیعی از شهر را نشان می دهد. امروز هنوز هم این ورزشگاه مکان مناسبی برای برگزاری طیف وسیعی از رویدادهای محلی و بین‌المللی است. ورزشگاه مردکا برای برگزاری نمایش‌های فرهنگی، کنسرت‌ها، مسابقات فوتبال، نمایشگاه ها و رویدادهای شرکت های بزرگ مناسب است. این ورزشگاه خارج از زمان‌های برگزاری مراسم باز نیست.

پاسخی ارسال کنید

*

*

4 + 9 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!