جزیره کری مالزی Pulau Carey

توریست مالزی – جزیره “کری” Pulau Carey در نزدیکی کوالالامپور یکی از بهترین مناطقی است که می توان در آن با بخش بسیار ناشناخته و کمتر دیده شده فرهنگ...
توریست مالزی – جزیره “کری” Pulau Carey در نزدیکی کوالالامپور یکی از بهترین مناطقی است که می توان در آن با بخش بسیار ناشناخته و کمتر دیده شده فرهنگ و آداب و رسوم مالزی آشنا شد.
کری جزیره‌ای در ساحل غربی ایالت سلانگور، مالزی است. این ایالت به سکونت اقوام بومی “ماه مری” و صورتک‌های چوبی آنها معروف است. این جزیره سال ها است که به یک منطقه گردشگری تبدیل شده است.
این جزیره، برای غذاهای دریایی خود مانند خرچنگ، میگو و ماهی های مختلف نیز مشهور است همچنین، این جزیره دارای مزارع پالم است. جزیره کری زادگاه و محل سکونت قبایل ماه مری است که از قبایل قدیمی و سنتی مالزی محسوب می شوند. جدا از نمایش رقص های سنتی و موسیقی آنها، مری ماه ها مخصوصا برای مجسمه ها و ماسک هایی که شبیه صورتک ساخته می شوند، شناخته شده‌اند.
این مجسمه ها و ماسک ها از یک نوع چوب جنگل باتلاقی به نام “Nyireh Batu” در ساخته می شوند . هدف قبیله از ساختن این مجسمه ها، حفظ و انتقال افسانه های نیاکان خود و البته جذب گردشگران بیشتر به این منطقه است. علاوه بر این جزیره کری دارای طبیعتی منحصربه‌فرد و شگفت انگیز است که هر ساله، تعداد بی شماری از گردشگران و بازدید کنندگان را به سوی خود جلب می کند.
این جزیره به دلیل موقعیت مکانی خود و نزدیکی اش با کوالالامپور منطقه بسیار مناسبی برای گردشگران و ساکنین پایتخت به شمار می رود. جزیره کری تنها ۷۰ کیلومتر با مرکز شهر کوالالامپور فاصله دارد و گردشگران می توانند از طریق جاده کلانگ-بانتینگ از کوالا لامپور به تلوک پانگلیما گارانگ بروند. از تلوک پانگلیما گارانگ، نیز یک جاده باریک پس از گذشتن از چند روستا به سادگی و با رد شدن از روی یک پل جزیره کری در انتظار گردشگران به سر می برد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

2 + 12 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!