فستیوال مون کیک در مالزی

توریست مالزی – فستیوال مون کیک یا کیک ماه (Mooncake) در مالزی برگزار می شود. این فستیوال به طور معمول روز پانزدهم ماه هشتم تقویم قمری چینی وقتی که...
توریست مالزی – فستیوال مون کیک یا کیک ماه (Mooncake) در مالزی برگزار می شود.

این فستیوال به طور معمول روز پانزدهم ماه هشتم تقویم قمری چینی وقتی که ماه به کامل‌ترین و درخشان‌ترین شکل خود در می‌آید، برگزار می شود.

افسانه های مربوط به فستیوال نیمه ماه

درباره‌ این جشن، افسانه‌های خیالی زیادی وجود دارد. یکی از این افسانه‌ها، داستان چینی‌هایی است که با مخفی کردن پیام‌های سّری در خمیرهای گرد و شیرین درست شده از آرد و روغن و بذر کاهو – مون کیک – توانستند دودمان یوان را سرنگون کنند. طبق افسانه‌ای دیگر، ماه؛ منزلگاه آخر چانگ اِر افسانه‌ای (Chang Er) و خرگوش دست آموزش بود – و شاید کسی بتواند آن‌ها را در شبی مهتابی ببیند.

آداب و رسوم بودایی ها در فستیوال مون کیک سنگاپور

امروزه، این افسانه‌ها فقط با خوردن مون کیک – این کیک اکنون در بسیاری از انواع مختلف، وجود دارد – و روشن کردن فانوس زنده نگه داشته می‌شوند. در شب جشن، بچه‌ها فانوس‌هایی با رنگ‌های درخشان به شکل ماهی، سنجاب یا پروانه روشن می‌کنند و گوشه کنار حومه‌ شهر به شکل سرزمینی رویایی و غرق نور در می‌آید.

اگر در کوالالامپور زندگی می کنید محله چینی ها (چاینا تاون) و یا معبد تین هو در زمره بهترین مکان هایی هستند که می توانید برای لذت بردن از این فستیوال به آنجا سر بزنید.

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار + هفت =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!