مسیر پر فراز و نشیب مالزی در کتاب «معمای توسعه»

توریست مالزی – کتاب «معمای توسعه» نوشته علی‌اشرف افخمی با نگاهی به زندگی و ایده‌های اقتصادی و حاکمیتی ماهاتیر محمد از بنیان‌گذاران دوران نو اقتصادی مالزی، منتشر شد. این...
توریست مالزی – کتاب «معمای توسعه» نوشته علی‌اشرف افخمی با نگاهی به زندگی و ایده‌های اقتصادی و حاکمیتی ماهاتیر محمد از بنیان‌گذاران دوران نو اقتصادی مالزی، منتشر شد. این کتاب روایتی است از مسیر پر فراز و نشیبی که مالزی طی کرد تا بتواند به توسعه مد نظر خود در سال‌های اخیر دست پیدا کند.

به گزارش دنیای‌اقتصاد، نویسنده در بخشی از مقدمه خود می‌نویسد که مهم‌ترین کار ماهاتیر محمد حرکت دادن مالزی به سمت توسعه و ایجاد فهم و فرهنگ «اعتمادسازی» در این کشور بوده است.

افخمی در این کتاب با نوشتن مقدمه‌ای مفصل از موقعیت اقتصادی مالزی در سال‌های اخیر می‌گوید و رشد اقتصادی این کشور بر پایه سیاست‌های اعمال‌شده را تشریح می‌کند. نویسنده تاکید می‌کند که هدفش از نگارش این کتاب نمایش مدل طی‌شده از سوی مالزی است؛ نه الزام‌آور بودن پیمودن این راه توسط کشورهای مسلمان.

کتاب با مروری بر زندگی‌نامه ماهاتیر محمد آغاز می‌شود و در ادامه ریشه‌های اندیشه و تفکر او را برای بازسازی اقتصادی کشورش مورد توجه و کنکاش قرار می‌دهد. در ادامه نیز سعی می‌کند متنی عبرت‌آموز را بر پایه مستندات تاریخی از آنچه در مالزی برای رسیدن به توسعه طی شده است، ترسیم کند. این کتاب دیدگاه‌های ماهاتیر محمد را درباره جهانی شدن و مواجهه جهان با مسلمانان و چگونگی پیشرفت جوامع آنها نیز مد نظر قرار داده است.

«معمای توسعه» با ۲۰۸ صفحه و قیمت ۵۵ هزار تومان توسط انتشارات نیستان منتشر شده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هجده − 15 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!