معبد Sam Poh Tong

توریست مالزی – این معبد در یک تپه سنگ آهکی در ایپوه قرار دارد. این معبد هم از نظر مذهبی و هم از نظر هنری، اهمیت زیادی دارد. تندیس‌های...
توریست مالزی – این معبد در یک تپه سنگ آهکی در ایپوه قرار دارد. این معبد هم از نظر مذهبی و هم از نظر هنری، اهمیت زیادی دارد. تندیس‌های مختلف بودایی در بین استالاکتیت و استالاگمیت‌های طبیعی این معبد قرار گرفته است. عمارت معبد به زیبایی تمام مزین شده است و یک باغ زیبا با استخرهای ماهی در بیرون آن قرار گرفته است.
در سال ۱۹۹۳، این فضای سبز آرام و زیبا به‌عنوان بهترین باغ منظره مالزی انتخاب شد. می‌توانید از ۲۴۶ پله معبد بالا بروید تا از آن بالا چشم‌انداز زیبایی از نواحی اطراف معبد را تماشا کنید.
غاری که امروز به دروازه و مدخل معبد تبدیل شده است توسط راهبی از چین در سال ۱۸۹۰ پایه‌گذاری شد. این راهب چینی از ایپوه به این منطقه راه پیدا کرده بود. این راهب تصمیم گرفت که غار را به خانه خود و مکانی برای مراقبه تبدیل کند. او تا آخر زندگی‌اش همین‌جا زندگی کرد. بعدا این کار توسط راهبان و راهبه‌های دیگر هم ادامه پیدا کرد؛ کسانی که زندگی خود را وقف بودا کرده بودند. در نهایت در دهه ۱۹۵۰ میلادی، این معبد اینجا ساخته شد.

منبع: کجارو

پاسخی ارسال کنید

*

*

5 − 4 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!