کارت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل به رسمیت شناخته نمی شود

توریست مالزی – بررسی ارایه برخی تسهیلات به پناهندگان از جمله فرصت های شغلی در حال مطالعه است. توریست مالزی – حمزه زین الدین وزیر کشور گفت: کارت کمیساریای...
توریست مالزی – بررسی ارایه برخی تسهیلات به پناهندگان از جمله فرصت های شغلی در حال مطالعه است.

توریست مالزی – حمزه زین الدین وزیر کشور گفت: کارت کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان (UNHCR) دیگر در این کشور به رسمیت شناخته نمی شود، در عوض دولت استفاده از کارت شناسایی ویژه (MyRC) را به عنوان یک سند معتبر برای پناهندگان پذیرفته شده برای اقامت در کشور ارایه داده است.

حمزه زین الدین وزیر کشور گفت: این کارت از طریق سیستم ردیابی اطلاعات پناهندگان (TRIS) ثبت شده، یک سند مرجع برای همه سازمان های اجرایی خواهد بود. مالزی کشوری نیست که عضو کنوانسیون ۱۹۵۱ یا پروتکل ۱۹۶۷ در مورد وضعیت پناهندگان سازمان ملل باشد. بنابراین در واقع ما نیازی به کارت شناسایی (UNHCR) نداریم.

وی گفت: زمانی که ما برنامه خود را آعاز کنیم، اگر این افراد نمی خواهند گرفتار مشکلات دیگر شوند، اعلام می کنیم که فقط کسانی که وضعیت آنها توسط دولت مشخص شده است می توانند در کشور ما بمانند. دولت مدت یا هدف زمانی مشخصی را برای ثبت نام آنها تعیین نکرده، اما تا زمانی که تعداد ثبت نام پناهندگان به حد معقولی برسد آن را، اجرا خواهیم کرد.

وی افزود: «بر اساس آماری که به دست آوردیم، تاکنون ۱۸۰۰۰۰ (پناهنده) در کشور وجود دارد. به همین دلیل، ما می‌خواهیم مطمئن شویم که با این برنامه (TRIS)، تعداد واقعی پناهندگان در کشور چه تعداد است؟ .ی ادامه داد: وزارت او و شورای امنیت ملی (MKN) در حال بررسی برخی تسهیلات هستند که به پناهندگان ارائه شود، از جمله آموزش و فرصت های کاری در بخش هایی مانند مزارع، ساخت و ساز و تولید.

TRIS یک پلت فرم برای جمع آوری تمام اطلاعات پناهندگان و پناهجویان است تا دولت را قادر سازد همه پناهندگان در مالزی را نظارت و ردیابی کند، و با پایگاه های اطلاعاتی مانند اداره مهاجرت، پلیس و MKN هماهنگ شود.

حمزه در پاسخ به این سوال که آیا این تلاش، با پیشنهاد ارائه شده از سوی MKN برای بستن دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در مالزی مطابقت دارد، گفت: این پیشنهاد جدیدی است که توسط MKN ارائه شده است که نیاز به بحث و بررسی بیشتر از سوی دولت دارد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هفت + هشت =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!