غار گومانتونگ، مکانی وحشتناک در مالزی

توریست مالزی – غار گومانتونگ ترسناک است، نه به خاطر دلایل فرا طبیعی یا دلایل خرافاتی که در مورد آن مطرح می‌شود بلکه برای واقعیت آنچه در داخل آن...
توریست مالزی – غار گومانتونگ ترسناک است، نه به خاطر دلایل فرا طبیعی یا دلایل خرافاتی که در مورد آن مطرح می‌شود بلکه برای واقعیت آنچه در داخل آن می‌باشد.
به گزارش بیتوته، این جهان سراسر پر از زیبایی، شکوه و زرق و برق‌های طبیعی است. اگر شما در یک منطقه پر جمعیت زندگی می‌کنید احتمالا به این فکر کرده اید تا به جنگل سفر کرده و در مسیر شما هیچ چیز آزار دهنده‌ای وجود نخواهد داشت. اکثر مردم دوست دارند که به دامان طبیعت رفته و با پیاده روی، قایق رانی در رودخانه و یا کمپینگ از محیط اطراف خود لذت ببرند، اما گاهی سفر به این مناطق بدون دردسر نیست.
در ایالت شرقی صباح در مالزی و در قلب جنگل‌های مه آلود Borneo یک شکاف عظیم در یک صخره‌ی آهکی دیده می‌شود که علاقه‌مندان را به سمت زنجیره‌ای از غار‌های تو درتو راهنمایی می‌کند. وارد شدن به این غار‌ها کار هر کسی نیست. در ورودی نمور آن میلیون‌ها خفاش از سقف آویزان شده در حالی که زمین و دیواره‌های آن از سوسک، موش و دیگر حشرات چندش آور پر شده که از مدفوع و مردار خفاش‌ها تغذیه می‌کنند.

غار گومانتوگ همچنین میزبان مار‌هایی است که از موش‌ها و سوسک‌ها تغذیه می‌کنند. به خاطر مدفوع خفاش‌ها غار بوی آمونیاک می‌دهد. حجم مدفوع جمع شده بر روی زمین تا حدود سه متر تخمین زده می‌شود. راهرو‌های چوبی در قسمت‌هایی که قابل بازدید هستند، توریست‌ها را بالای زمین نگه می‌دارد.
غار گومانتوگ بزرگ‌ترین غار‌های منطقه‌ی صباح هستند. آن‌ها بیشتر از همه به لانه‌های پرندگانشان مشهور هستند که برای قرن‌ها جمع آوری و در سوپ لانه‌ی پرنده (bird nest soup) استفاده شده است.


خفاش‌ها بیشتر لانه هایشان را با آب دهان که در معرض هوا سخت می‌شود می‌سازند. سوپ‌های آماده شده از این لانه‌ها در اشپزی چینی بسیار خوش مزه به حساب آمده و به خاطر ارزش غذایی بالای آن برای بدن بسیار مفید ارزیابی می‌شود. بعضی از لانه‌ها مواد خارجی دیگری مثل پر یا شاخه در خود دارند که لانه‌های سیاه نامیده می‌شوند. هر دو برای مصرف خوراکی جمع آوری می‌شوند، ولی لانه‌ی خالص از قیمت بالاتری برخوردار است.
امروزه جمع آوری لانه محدود به زمان‌های خاصی شده تا از بهره برداری بیش از اندازه جلوگیری به عمل آید. دوبار در سال، از فوریه تا آپریل و جولای تا سپتامبر، افراد مجاز از سقف آن بالا رفته و فقط با استفاده از یک نردبان، طناب و چوب بامبو لانه‌ها را جمع آوری می‌کنند.

۱۳

پاسخی ارسال کنید

*

*

سه × سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!