پارک‌هایی که باید به آنجا سر بزنید

این مطلب اختصاص دارد به هشت پارک زیبا در پایتخت مالزی که رفتن به آنها به همه ایرانیان مقیم مالزی و توریست‌ها توصیه می‌شود.
توریست مالزی – کوالالامپور نیز همچون دیگر شهرهای جهان مملو از ساختمان‌ها و سازه‌های بتنی است اما در کنار این ساختمان‌ها فضاهای سبز مناسبی نیز در این کلان شهر و اطراف وجود دارد که می‌توانید لحظاتی را به دور از محیط شهری در آنها سپری کنید.

این مطلب اختصاص دارد به هشت پارک زیبا در پایتخت مالزی که رفتن به آنها به همه ایرانیان مقیم مالزی و توریست‌ها توصیه می‌شود.

۱- پارک KLCC
بدون شک همه ایرانیانی که به مالزی می‌آیند بازدید از مرکز خرید KLCC و پارک کنار آن یکی از اولویت‌های اصلی آنها به شمار می‌رود. آب‌نمای بسیار زیبای موجود در این پارک یکی از جاذبه‌های اصلی آن به شمار می‌رود.

۲- پارک تامان جایا
این پارک زیبا عنوان اولین پارکی را دارد که در منطقه پتالینگ جایا ساخته شده است و فعالیت‌های مختلفی همچون تفریح، ورزش، دوچرخه‌سواری و بازی‌های مختلف در آنجا برگزار می‌شود.

۳- پارک تیتی وانگسا
این پارک در شمال کوالالامپور واقع شده است و دسترسی به آن با توجه به موقعیت قرارگیری‌اش راحت است. یکی از مهمترین جاذبه‌های این پارک دریاچه موجود در آن است.

۴- پارک Lake Garden
این پارک در نزدیکی بسیاری از جاذبه‌های توریستی کوالالامپور قرار گرفته است که از آن جمله می‌توان به مسجد نگارا، ایستگاه قطار قدیمی کوالالامپور، پارک پرندگان و پارک پروانه‌ها و آهوها اشاره کرد. این پارک یکی از زیباترین پارک‌های مالزی به شمار می‌رود.

۵- پارک Botanoc Garden
پارک Botanic Gardenدر شهر بسیار زیبای پوتراجایا واقع شده است و یکی از جذبه‌های گردشگری اصلی پایتخت ستادی مالزی به شمار می‌رود. از این پارک به “شهری در پارک” یاد می‌شود.

۶- پارک Lembah Kiara
این پارک در منطقه بین تامان تون دکتر اسماعیل و مرکز گلف کوالالامپور واقع شده است و محیط زیبا و مناسبی برای مردم کوالالامپور و گردشگران به شمار می‌رود. بسیاری از مردم از این پارک به عنوان محلی برای استراحت و گذران با خانواده در ایام تعطیلات استفاده می‌کنند.

۷- پارک Kepong Metropolitan
اگر از بزرگراه MRR استفاده می‌کنید احتمالا هر از چندگاهی بادبادک‌ها و کایت‌هایی را می‌بینید که در آسمان به پرواز درآمده‌اند. این پارک با توجه به مرتفع بودن آن محل بسیار مناسبی برای این فعالیت مهیج به شمار می‌رود.

۸- Central Park 2 Desa Parkcity
یکی از مهمترین فعالیت‌هایی که در این پارک زیبا انجام می‌شود پیاده‌روی و دویدن است.

Kuala-Lumpur-Bird-Park-40643 Sentul-Park-KLPAC kiara-lake3 kepong-metropolitan-park-reflexology patks

 

پاسخی ارسال کنید

*

*

بیست − 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!