سرتیتر اخبار سیاسی مالزی

توریست مالزی – کارشناسان قانون اساسی می گویند پارلمان بهترین مکان برای حل و فصل نهایی مسئله پیرامون سرنوشت نخست وزیر است. رفتن به پارلمان یکی از بهترین بسترها...
توریست مالزی – کارشناسان قانون اساسی می گویند پارلمان بهترین مکان برای حل و فصل نهایی مسئله پیرامون سرنوشت نخست وزیر است. رفتن به پارلمان یکی از بهترین بسترها است تا ببینیم چه کسی از چه کسی حمایت می کند.

– نمایندگان مخالف دولت از نخست وزیر و کابینه خواستند استعفا دهند.

– چهار نماینده Parti Pejuang Tanah Air از دولت ناحیه پریکاتان حمایت نخواهند کرد.

– احمد زاهد حمیدی، رئیس اومنو ، اظهار داشت که ارائه طرح اعتماد در ماه آینده در پارلمان فقط تاکتیک تأخیری است.

– دولت تا زمان رأی گیری دست نخورده باقی می ماند.

– دو نماینده مجلس صباح اومنو از تصمیم حزب حمایت می کنند.

– حزب واریسان صباح می خواهد نخست وزیر فوراً خواستار رای اعتماد پارلمان شود و تا سپتامبر منتظر نماند تا از حمایت اکثریت احتمالی خود برخوردار شود.

– نخست وزیر می گوید، نیازی به استعفای من نیست زیرا من از اکثریت نمایندگان مجلس برخوردارم و این را در جلسه بعدی پارلمان ثابت خواهم کرد.

– معاون رئیس برساتو، می گوید: همه نمایندگان مجلس باید به تلاش خود برای کمک به مردم آسیب دیده از بیماری همه گیر کووید -۱۹ به جای تمرکز بر مانور سیاسی ادامه دهند.

– نزاع های بی وقفه سیاسی باعث افزایش ریسک بازار سهام مالزی می شود و کارشناسان می گویند ادامه چنین وقایعی منجر به سیر صعودی در بازار خواهد داشت.

– یک تحلیلگر سیاسی پیش بینی می کند که تلاش بیهوده برای سرنگونی دولت پریکاتان تأثیر نامطلوبی بر نمایندگان اومنو خواهد داشت.

– دکتر اسماعیل عبدالمطلب، از حزب اومنو و معاون وزیر مسکن، حمایت خود را از نخست وزیر اعلام کرد.

– رئیس اطلاعات پراک اومنو می گوید، همه نمایندگان پارلمان اومنو باید به خط حزب پایبند باشند و حمایت خود را از نخست وزیر کنار بگذارند.

– داتوک سری احمد فیضل آزومو، معاون رئیس برساتو، از نمایندگان پارلمان آمنو که از حمایت خود از دولت پریکاتان و نخست وزیر منصرف شده اند انتقاد کرد.

منبع: استار مالزی


پاسخی ارسال کنید

*

*

پنج × یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!