“Escape from Camp 14”

اودیسه مردی از کره شمالی و رسیدن به آزادی در غرب
عنوان کتاب : فرار از اردوگاه ۱۴
نویسنده : بلین هاردن
ناشر: Pan; Reprints edition- 2015
تعداد صفحات: ۲۷۲ صفحه
ژانر : خاطرات / بیوگرافی

خلاصه داستان :

بیست و هفت سال پیش، شین دونگ هایوک در اردوگاه ۱۴ متولد می شود. یکی از پنج زندان سیاسی که در کوهستان های کره شمالی و در فاصله ۵۵ مایلی از شمال شهر پیونگ یانگ قرار دارد . این اردوگاه کاراجباری و تحت نظارت شدید در حکم یک زندان بدون خروج است که زندانیان آن به حبس ابد محکوم اند.

پدر و مادر شین در داخل اردوگاه ازدواج کرده اند اما آنها هرگز درکنار هم به عنوان یک خانواده زندگی نکرده اند. شین یک برادر دارد که در یکی دیگر از بخش های اردوگاه زندگی می کند. او هیچ چیز از دنیای بیرون از اردوگاه نمی داند. شین به عنوان یک کارگر بزرگ شده و برای دله دزدی و خبرچینی از خانواده، همکلاسی ها و دوستان خود آموزش دیده است.

داستان کودکی او سرشار از مشقت ها و درد و رنج و گرسنگی کشیدن است تا اینکه او با یکی از زندانی ها ملاقات می کند که برایش از جهانی که فراتر از حصارهای برقی اردوگاه قرار دارد سخن می گوید و آنها شروع به طرح نقشه ای برای فرار از این زندان می کنند.

هیچ کس تاکنون نتوانسته از اردوگاه ۱۴ یا هیچ اردوگاه سیاسی دیگری در کره شمالی فرار کند… هیچ کس به جز شین… و این داستان زندگی اوست.

این کتاب توسط بلین هاردن روزنامه نگار با تجربه آمریکایی نوشته شده است که داستان تکان دهنده ای را از زبان شین دونگ هایوک نقل می کند.

در فرار از اردوگاه ۱۴، بلین هاردن اسرار حکومت سرکوبگر کره شمالی را از طریق داستان دردناک زندگی شین و فرارحیرت انگیز او فاش می کند. روایت دلخراش هاردن وقایع مخوف زندانی پنهان در دل یکی از تاریک ترین کشورهای جهان را بازگو می کند… داستانی که روایتگر استقامت, شجاعت، بقا و امید است.

 

پاسخی ارسال کنید

*

*

هشت + 16 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!