برج کومتار پنانگ (مرکز خریدی با تراس زیبا و مرتفع)

توریست مالزی – مرکز خرید (برج) کومتار پنانگ، یک برج مرتفع با ۶۵ طبقه در مرکز جورج تاون است که یکی از برجسته ترین نقاط دیدنی پنانگ مالزی به...
توریست مالزی – مرکز خرید (برج) کومتار پنانگ، یک برج مرتفع با ۶۵ طبقه در مرکز جورج تاون است که یکی از برجسته ترین نقاط دیدنی پنانگ مالزی به حساب می آید.
طبقات پایین برج کومتار شامل غرفه های خرده فروشی است که توسط بوتیک های محلی اشغال شده است و تعداد زیادی غرفه در زمینه تعمیرات تلفن همراه، دوربین و لپ تاپ تخصص دارد، در حالی که طبقه بالایی آن شامل تعداد زیادی دفتر و شرکت است. کومتار، بلندترین ساختمان پنانگ به شکل استوانه ای بوده و در میان مرتفع ترین برج های مالزی رتبه ششم را داراست. این محل دفتر کارگاه های دولتی است و می توانید دفتر مجلات Jalan Penang و Jalan را نیز در این مکان بیابید. برج کومتار که بخش مهمی از صحنه های گردشگری پنانگ می باشد، دارای تراسی بسیار زیبا و دیدنی با نمایی فوق العاده از مناظر اطراف پنانگ و جورج تاون مالزی در طبقه ۵۸ ام آن می باشد.

تاریخچه ای از برج کومتار
کلید احداث این برج در سال ۱۹۷۴ زده شد و در سال ۱۹۸۶ ساخت آن به پایان رسید. هنگامی که آسمان خراش کومتار در سال ۱۹۸۵ به آسمان پنانگ صعود کرد، در ابتدا با ۶۵ طبقه و ارتفاع ۲۳۲ متر (۷۶۱ فوت) بود. در زمان تکمیل آن، برج کومتار مالزی دومین ساختمان بلند آسیا پس از برج سانشاین ۶۰ در توکیو بود. این ساختمان وضعیت خود را به عنوان بلندترین آسمان خراش مالزی برای ۳ سال دیگر قبل از پیشی گرفتن برج Menara Maybank کوالالامپور در سال ۱۹۸۸ حفظ کرد. تا به امروز، وضعیت برج کومتار به عنوان بلندترین آسمان خراش پنانگ ثابت باقی مانده است. برج کومتار در واقع از یک مجموعه چند منظوره تشکیل شده است که شامل فروشگاه های خرده فروشی، یک قطب حمل و نقل و دفاتر اداری دولت ایالتی پنانگ است. این برج زیبا و خوش ساخت به نام طن عبدالرزاق بن حسین الحاج ، نخست وزیر دوم مالزی بود که تکمیل احداث فاز ۱ آن را در یکم ژانویه ۱۹۷۴ به عهده گرفت.

محله چینی ها…
گالری دیدنی های این برج ۷۶۱ فوتی دارای فروشگاه های سوغاتی و تلسکوپ هایی شگفت انگیز مانند ساختمان ایالتی امپایر ایالت نیویورک است. این ساختمان توسط چندین خانه فروشی دو طبقه و کنگسی ها (خانه های قبیله ای چینی) قرن هجدهم احاطه شده است که باعث شده بسیاری از مردم این ناحیه را “محله چینی ها” بنامند. طبقه زیرزمینی مرکز خرید کومتار پنانگ دارای یک ترمینال اتوبوس با اپراتورهای اتوبوس Rapid Penang است که به کل منطقه جورج تاون خدمت می کنند. این مرکز دارای یک راه خروجی به نام Komtar Walk است که در مجاورت مرکز خرید پرانگین قرار دارد و در آنجا گردشگران تور مالزی می توانند شعبه ای از بانک CIMB و سالن های غذا و نوشیدنی مانند کافی شاپ Coob Cafee و رستوران های Penang Road Focous و Teochew Chendul را پیدا کنند.

چهار طبقه برای خرید!
علاوه بر ارائه یک فرصت عکاسی عالی برای گردشگران تور ارزان مالزی، در داخل مجتمع خرید ۱۲ طبقه کومتار پنانگ (که هم اکنون فقط در چهار طبقه غرفه فعال دارد)، خریداران می توانند با خرید و بازدید از فروشگاه های محلی ارزان، بازدید از نمای بی نظیر اقیانوس آرام، غرفه های رنگارنگ متخصص در خدمات رایانه ای، تلفن همراه و دوربین و نیز رستوران ها و فود کورت های جالب و رنگارنگ سرگرم شوند.

طبقه دوم میزبان فروشگاه های جواهرات، چند فروشگاه سوغات محلی، فروشگاه های اسباب بازی، فروشگاه های کادویی و چند فروشگاه فست فود مانند KFC و MacDonald است. در همین حال، در طبقه سوم و چهارم این برج، بوتیک های مد خانم ها قرار دارد که بیشتر آن ها برند می باشند.

تراس برج کومتار
دو آسانسور شیک و زیبا وجود دارد که بازدید کنندگان را به سمت گالری دیدنی ها می برد و هزینه آن برای هر سوار در حدود رینگیت مالزی است. تراس برج کومتار برای دستیابی به ۵ رینگیت مالزی هزینه احتیاج دارد و از ساعت ۱۰:۰۰ صبح تا ۱۷:۰۰ عصر بر روی گردشگران تور لحظه آخری مالزی باز است، اما توصیه می کنیم صبح ها از برج کومتار بازدید کنید زیرا نور مناسبی برای ثبت و ضبط عکس های فوق العاده وجود دارد.

ساعات بازدید و آدرس

ساعات کار: ۱۰:۳۰ – ۲۲:۳۰

مکان: جورج تاون غربی، جنب هتل معامله گران

منبع: توریاب

پاسخی ارسال کنید

*

*

14 + 7 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!