تایلند مرزهایش را به روی گردشگران واکسینه شده ۶۰ کشور باز کرد

توریست مالزی – تایلند انتظار دارد تا با کاهش محدودیت‌های سفر به این کشور پس از ۱۸ ماه، ده‌ها هزار مسافر به این کشور سفر کنند و صنعت گردشگری‌اش...
توریست مالزی – تایلند انتظار دارد تا با کاهش محدودیت‌های سفر به این کشور پس از ۱۸ ماه، ده‌ها هزار مسافر به این کشور سفر کنند و صنعت گردشگری‌اش مجددا رونق بگیرد.

به گزارش دویجه وله، گردشگران واکسینه شده از بیش از ۶۰ کشور “کم خطر” از اول نوامبر اجازه ورود به تایلند را دارند و نیازی به قرنطینه طولانی مدت در هتل را هم نخواهند داشت. انتظار می‌رود تعداد گردشگران در سال آینده به ۱۵ میلیون نفر افزایش یابد و بیش از ۳۰ میلیارد دلار درآمد برای این کشور به همراه داشته باشد. با این حال، بسیاری از نقاط تایلند همچنان با محدودیت‌های مخصوص ویروس کرونا روبرو است و تنها حدود ۴۲ درصد از جمعیت این کشور به طور کامل واکسینه شده‌اند.

پیش از این هر شخصی که از خارج از کشور وارد تایلند می‌شد، باید یک دوره قرنطینه اجباری دو هفته‌ای را در هتل می‌گذراند. براساس مقررات جدید، مسافرانی که از کشورهای کم خطر وارد تایلند می‌شوند، پس از انجام یک تست کرونا هنگام ورود و یک شب قرنطینه، پس از منفی بودن جواب تست می‌توانند از قرنطینه خارج شوند. همه‌گیری ویروس کرونا صنعت گردشگری تایلند را که قبلا سالانه ۴۰ میلیون گردشگر جذب می‌کرد، را از بین برد و سال گذشته تعداد گردشگران در این کشور بیش از ۸۰ درصد کاهش یافت. قرار است در طرح جدید فرودگاه‌های بانکوک و پوتک ابتدا به روی کشورهایی از جمله بریتانیا، چین، ژاپن، آمریکا و بیشتر کشورهای اروپایی باز شود.

دولت تایلند پیش‌بینی کرده که میزان درآمدها از صنعت گردشگری تا سال ۲۰۲۳ به سطح قبل از همه‌گیری بازگردد. اگرچه بسیاری از کارشناسان این صنعت می‌گویند بسته شدن مداوم مرزهای چین مانع از بهبود این بخش می‌شود. پیش از شیوع کرونا، گردشگران چینی بیشترین تعداد گردشگران از تایلند را تشکیل می‌دادند و در سال ۲۰۱۹ چین به تنهایی ۱۲ میلیون بازدیدکننده از تایلند داشت.

استرالیا مرزهایش را پس از گذشت ۶۰۰ روز باز کرد
استرالیا از روز دوشنبه اول نوامبر و برای اولین بار از زمان همه‌گیری ویروس کرونا مرزهایش را به روی مسافران گشود و به این ترتیب پس از حدود ۶۰۰ روز، بار دیگر جنب و جوش فرودگاه سیدنی را فراگرفت.

با گسترش اخبار همه‌گیری کووید۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن، این کشور بزرگ واقع در اقیانوسیه از ۲۰ مارس ۲۰۲۰ میلادی یکی از سخت‌ترین محدودیت‌های مرزی در سطح جهان را برای محافظت از خود به اجرا گذاشت. در پی اجرای این محدودیت‌ها، ده‌ها هزار استرالیایی که در آن زمان در خارج از این کشور به سر می‌بردند نتوانستند به وطن خود بازگردند و به مدت ۱۹ ماه را به دور از خانواده‌هایشان سپری کردند.

با این وجود شمار هواپیماها به مقصد استرالیا کم است و ساکنانی که اکنون اجازه بازگشت دارند همچنان باید برای مدت ۱۴ روز در یک هتل در قرنطینه باشند؛ اگرچه دو شهر بزرگ سیدنی و ملبورن تصمیم گرفته‌اند این تدابیر را کنار بگذارند تا استرالیایی‌های کاملاً واکسینه شده بتوانند پس از ورود به کشور، بدون گذراندن دورۀ قرنطینۀ اجباری، به خانه‌هایشان برگردند. با این وجود استرالیا اعلام کرد که برخی از ایالت‌ها که شمار واکسیناسیون ساکنان در آنجا پایین است، همچنان به روی مسافران بسته است و در صورت دریافت مجوز برای ورود به چنین ایالت‌هایی نیز گذراندن قرنطینه ۱۴ روزه اجباری است.

اسرائیل درهای خود را دوباره به روی گردشگران باز می‌کند
با توجه به کاهش شمار مبتلایان کرونا در اسرائیل، گردشگران بار دیگر امکان سفر و ورود به این کشور را یافته‌اند، البته تحت شروطی مشخص. کودکانی که علیه کرونا واکسینه نشده‌اند، اجازه ورود به اسرائیل را ندارند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

7 − چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!