محله هندی ها به طرف بازار چوکیت

محله هندی ها به عنوان مرکز تجاری هندی های شهر کوالالامپور، درست در شمال محله چینی ها و منطقه ای که روزگاری یک روستای مالایی بوده، قرار گرفته است.
محله هندی ها به عنوان مرکز تجاری هندی های شهر کوالالامپور، درست در شمال محله چینی ها و منطقه ای که روزگاری یک روستای مالایی بوده، قرار گرفته است.

محله هندی ها که از محله چینی ها بسیار کوچک تر بوده اما به همان اندازه جالب توجه است، به طور سنتی منطقه اصلی در شهر کوالالامپور برای خرید لباس هایی چون ساری و پارچه های سنتی سونگت و جواهرات می باشد.

چنانچه از محله چینی ها به این منطقه نزدیک می شوید، با حرکت به سمت شمال از خیابان تون پراک ردیف مغازه ها و رستوران های هندی نمایان خواهند شد. خیابان ملایو، تنها به فاصله چند قدم در شمال ایستگاه مسجد جامع قطارهای LRT قرار دارد. نام این خیابان نشان دهنده جامعه مالایی ساکن در این منطقه در سال های پیشین می باشد و این روزها تعداد زیادی از فروشگاه های هندی در امتداد آن به فروش شیرینی و معجون های سنتی خصوصا یک نوع شیرینی محلی به نام burfi می پردازند.

با نزدیک شدن به خیابان «مسجد ایندیا» یک خیابان پرتردد و کوچک تر از خیابان پتالینگ در محله چینی ها، اما نه چندان بی شباهت به آن مشاهده خواهد شد. کمی بالاتر، مسجد هندی ها به رنگ سرخ مایل به قهوه ای و متاثر از سبک معماری هندی و ساخته شده در دهه ۱۹۶۰ قرار دارد.

نخستین مسجد در همین محل، یک ساختمان کوچک بود که صد سال پیش از این تاریخ ساخته شده بود. به فاصله چند دقیقه پیاده روی در امتداد خیابان، به یک میدان کوچک می رسید که در سمت راست آن ردیفی از اغذیه فروشی های روباز چینی و فروشندگان دوره گرد خصوصا در هنگام غروب دیده می شوند. سمت چپ، شما را به خیابان توانکو عبدالرحمن هدایت می کند که در انتهای شمالی آن یک بازار شبانه وجود دارد، فروشندگان آن اکثرا مالایی بوده و انواع اجناس از تی شرت تا جواهرات بدلی و همچنین خوراکی های مختلف را به فروش می رسانند. این بازار شبانه در تعطیلات آخر هفته بسیار پرازدحام است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

بیست − سیزده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!