ناسی داگانگ | Nasi Dagang

توریست مالزی – ناسی داگانگ متشکل از برنج بخار پز شده در شیر نارگیل، کاری ماهی و مواد تشکیل دهنده ی اضافی مثل لادا سرخ شده در روغن نارگیل...
توریست مالزی – ناسی داگانگ متشکل از برنج بخار پز شده در شیر نارگیل، کاری ماهی و مواد تشکیل دهنده ی اضافی مثل لادا سرخ شده در روغن نارگیل ، تخم مرغ آب پز و ترشی های گیاهی است.
ناسی داگانگ یک صبحانه مشهور در مناطقی مانند «ترنگانو» (Terengganu) و «کلانتان» (Kelantan) است. مشهورترین نوع این غذا در منطقه ترنگانو از ناحیه‌ای به نام «کامپونگ لدانگ» (Kampung Ladang) تهیه می‌شود
ناسی داگانگ یکی از غذاهای معروف مالزی است که معروفیتش را مدیون مزه ی خوشمزه اش است. مالزیایی ها ناسی داگانگ را معمولا به عنوان یک صبحانه ی مشهور مخصوصا در مناطقی مانند ترنگانو (Terengganu) و کلانتان (Kelantan) سرو می کنند. اگر دوست دارید تا ناسی داگانگ را بچشید باید بدانید که مشهورترین نوع این غذا در منطقه ی ترنگانو از ناحیه ‌ای به نام کامپونگ لدانگ (Kampung Ladang) تهیه می گردد.

مواد لازم برای پخت این غذا:
۳ فنجان برنج باسماتی یا معمولی خیس شده
۳ فنجان شیر نارگیل
۱ فنجان نارگیل رنده شده
۳ قطعه پیاز قرمز قطعه قطعه شده
زنجبیل ۱ یا ۲ اینچ ریز ریز شده
۳ برگ پاندان
نمک و شکر کمی

نارگیل رنده شده را تفت دهید. و در صورت تمایل مقداری به آن شکر اضافه کنید.
برنج را با شیر نارگیل و برگ پاندان بگذارید بپزد بعد از خشک شدن آب آن برگ پاندان را در آورده و قطعه های پیاز و زنجبیل و نارگیل تفت داده شده را با برنج مخلوط نمایید. و بگذارید تا برنج دم بکشد. می توانید از برگ پاندان فقط برای گذاشتن روی دیس برنج استفاده نمایید.
این غذا معمولا با کاری ماهی یا Gulai Ikan Tongkol خورده می شود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

3 × سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!