نکات قابل توجه خرید در مالزی

توریست مالزی – مردم مالزی عاشق خرید هستند؛ به همین دلیل در پایتخت مالزی، کوالا لامپور، تعداد زیادی مرکز خرید لوکس، فروشگاه و دکه های کنار خیابان وجود دارد....
توریست مالزی – مردم مالزی عاشق خرید هستند؛ به همین دلیل در پایتخت مالزی، کوالا لامپور، تعداد زیادی مرکز خرید لوکس، فروشگاه و دکه های کنار خیابان وجود دارد. محصولاتی که در اینجا به فروش می رسند، از اجناس طراحان گرفته تا آخرین وسایل برقی، به طور دائم تغییر می کنند؛ محدوده این تغییرات از مجموعه گسترده ای از مارک های طراحان است تا مراکز مد در دنیا. اگر عاشق خرید هستید، بهترین زمان برای سفر به این کشور در طی کارناوال فروش مگا مالزی وان است که هر ساله حدودا از ماه ژوئن تا سپتامبر برگزار می شود.
بدلیل معافیت از مالیات برخی از این اجناس، خرید در مالزی حتی جذاب تر هم می شود. کالاهای معاف از مالیات مانند دوربین، ساعت، قلم، محصولات آرایشی، عطر، تلفن همراه، کامپیوتر، سیگار و مشروب از جمله ارزان ترین کالاها در تمام دنیا هستند. اگر می خواهید این اجناس را خریداری کنید، به جزایر معاف از مالیات لابون و لانگ کاوی، و فروشگاه های معاف از مالیات در کوالا لامپور، پنانگ، فرودگاه های بین المللی، و مراکز شهر بروید.
طبق مقررات محلی، قیمت اجناس روی آنها درج و به طور واضح نشان داده شده است، به خصوص در مراکز خرید جاییکه قیمت ها ثابت است. همچنین در پاساژها شما می توانید به راحتی به بانک، صندوق های تبادل ارز خارجی، سوپرمارکت و هزاران فروشگاه عرضه کننده اجناس فوق العاده متنوع دسترسی داشته باشید.
اگر خریدهای کم و معمولی دارید، در تمام شهرهای کشور در کنار خیابان مغازه، بازار و نیز بازارهای شبانه وجود دارند. و حتما از بازارهای رنگین و شلوغ شبانه یا “پاسار مالام” – که در اکثر محله ها در روزهای خاصی از هفته برپا می شوند – دیدن کنید. در اینجا شما اجناس، غذا و میوه های محلی زیادی می یابید که خریدن آنها با قیمتی مناسب بستگی به مهارت شما در چانه زنی دارد. ازآنجا که رفتار فروشندگان معمولا مشتاقانه و دوستانه است، چانه زنی دلپذیری را تجربه خواهید کرد.

نکات کلیدی
• بر اساس یک حساب سر انگشتی می توان فهمید که هر چیزی را که روی آن قیمت خورده است، به خصوص در سوپرمارکت ها و پاساژها، نمی توان ارزان تر و همراه با چانه زنی خرید. با این حال، اگر از مغازه های کنار خیابان یا بازارهای شبانه خرید می کنید، می توانید از مهارت های چانه زنی خود خوب استفاده کنید.
• بازارهای شبانه پول نقد قبول می کنند، درحالیکه در اکثر فروشگاه های پاساژها و مراکز خرید کارت های اعتباری اکثرا پذیرفته می شوند.
• پاساژهای زیادی در مالزی تا دیروقت، حدود ساعت ۱۰ شب، باز هستند؛ در نتیجه زمان زیادی برای گشتن و خرید وجود دارد.
قیمتها را پیش از خرید مقایسه کنید تا اطمینان حاصل نمائید که معامله درستی انجام می دهید.
برای خرید وسائل الکتریکی بهتر است به ولتاژ آنها توجه کنید. در مالزی از برق ۲۲۰ولت استفاده می شود .اما اکثر فروشگاه ها اغلب وسائل الکتریکی خود را بدون پریز به فروش می رسانند که البته بنا به درخواست، پریز مناسب را دراختیارتان قرار می دهند. اکثر اقلام الکتریکی آن دارای یک سال ضمانت هستند.
منبع: وزارت توریسم مالزی

پاسخی ارسال کنید

*

*

یک × یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!