احتمال عدم حمایت ۱۱۳ نماینده مجلس از دولت محی‌الدین

توریست مالزی – پس از آمنو، دیگر احزاب مخالف نامه هایی را در عدم حمایت از نخست وزیر به پادشاه ارسال کردند. به گزارش مالیزیا کینی، پس از آن...
توریست مالزی – پس از آمنو، دیگر احزاب مخالف نامه هایی را در عدم حمایت از نخست وزیر به پادشاه ارسال کردند.

به گزارش مالیزیا کینی، پس از آن که آمنو از ارسال نامه ۱۳ نماینده مجلس به پادشاه مبنی بر عدم حمایت از نخست وزیری محی الدین یاسین را خبر داد، دیگر احزاب مخالف نیز نامه های مشابهی به کاخ ارسال کردند. منابع مطلع ادعا کردند که در حال حاضر ۱۱۸ نماینده مجلس، مخالف نخست وزیری محی الدین هستند. محی الدین به حمایت ۱۱۱ نماینده مجلس برای اکثریت پارلمان نیاز دارد.

این منابع تایید کردند که نامه ها حدود ساعت ۴ بعد از ظهر روز دوشنبه به کاخ ارسال شده است. اسامی ۱۰۵ نماینده مجلس از احزاب Pejuang ، DAP PKR Warisan ، PSB ، Muda ، Amanah و (مستقل) Maszlee Malik در این نامه به چشم می خورد.


یکی از منابع به مالزیاکینی گفت: با تصمیم مخالفان به اتفاق آرا، ​​شمار نمایندگان مجلس مخالف دولت به ۱۱۳ نفر رسیده است. رهبران حزب نامه ها را به نمایندگی از حزب خود ارسال کردند. آمنو نیز نامه ای را در ۲۹ جولای به پادشاه فرستاده که از عدم حمایت هشت نماینده پارلمان آمنو خبر داده است. اگر این را با ۱۰۵ نفر از مخالفان احزاب دیگر جمع کنیم، می بینیم که در حال حاضر ۱۱۳ نماینده مجلس مخالف دولت هستند. بنابراین، ما معتقدیم محی الدین به پادشاه دروغ گفته که وی هنوز از اکثریت در مجلس برخوردار است.

گفتنی است در ۴ اگوست، محی الدین در دیدار با پادشاه اعلام کرد که هنوز اکثریت پارلمان را دارد و در جلسه بعدی پارلمان در ماه سپتامبر خود را به رای اعتماد می گذارد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

3 × 5 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!