NSK مرکز خریدی از جنس بازارهای میوه و تره بار ایران

یکی از این مراکز ارزان قیمت مجموعه فروشگاه های NSK است. مجموعه ای که شباهت زیادی به بازارهای میوه و تره بار وطنی دارد.
توریست مالزی – نحوه خرید روزانه در مالزی با ایران تفاوت های زیادی دارد. به طور معمول در مالزی به مانند ایران روزی چندبار به سوپرمارکت یا همان بقالی خودمان مراجعه نمی شود و به صورت هفتگی خرید از هایپرمارکت ها یا همان سوپرمارکت های بسیار بزرگ صورت می گیرد. البته در این خریدهای هفتگی یک نکته خیلی مهم وجود دارد، نکته ای که پس از بازی ارز در سال جاری بیش از پیش مهم شد؛ دردی به نام رینگت. گران شدن رینگت باعث شده مالزی نشینان بیش از پیش دست به عصا خرید کنند و این موضوع، اهمیت یافتن مراکز خرید ارزان ولی با کیفیت را صد چندان کرده است.

در همین راستا، سعی می کنیم به معرفی یکی از مراکز خرید ارزان قیمت و کمتر شناخته شده برای جامعه ایرانی، بپردازیم. یکی از این مراکز ارزان قیمت مجموعه فروشگاه های NSK است. مجموعه ای که شباهت زیادی به بازارهای میوه و تره بار وطنی دارد و بیشتر صاحبان رستوران ها، کافه بارها و فروشندگان جز، کالاهای خود را از آن تهیه می کنند.

در NSK بیش از هر چیز می توان سبزیجات و صیفی جات تازه و ارزان تهیه کرد. در این مرکز خرید انواع و اقسام سبزی های تازه از جعفری و پیازچه و گشنیز گرفته تا Bitter melon تازه و ارزان را می توانید بیابید. این سبزیجات نه تنها بسیار تازه و متنوع هستند، بلکه قیمت شان نیز بسیار ارزان تر از مراکزی نظیر تسکو و جاسکو و … است که سبزی جات را در بسته بندی های کوچک و گران عرضه می کنند.

از دیگر نقاط قوت NSKبخش پروتئینی این مجموعه است که علاوه بر قیمت مناسب، تنوع فراوانی نیز دارد. در بخش پروتئین دریایی NSK حداقل ۲۰ نوع ماهی و ۵ نوع میگو می توانید بیابید. همچنین در این بخش صدف، اسکالوپ و دیگر پروتئین های دریایی تازه و فراوان دیگر نیز یافت می شود. همین تنوع و صرفه اقتصادی در مورد مرغ و گوشت هم وجود دارد.

شاید بارها برای یافتن و خرید حبوبات در مالزی به مشکل خورده باشید. عموما حبوبات در هایپرمارکت ها کمتر یافت شده و بسته بندی های کوچک و گرانی دارند ولی در NSKانواع حبوبات در اندازه های متنوع، حتی در بسته بندی های ده کیلویی نیز به فروش می رسد.

همین وضعیت در مورد سیب زمینی، پیاز، سیر، برنج و .. نیز وجود دارد. در این مرکز شما می توانید این محصولات را با قیمت بسیار نازل به صورت گونی ای خریداری کنید. این گونه خرید برای خانواده های پرجمعیت بسیار سودمند است. برخی از خانواده ها کم جمعیت نیز به صورت گروهی خرید کرده و سپس آن ها را بین هم تقسیم می کنند. البته محصولات یاد شده را به صورت جزیی و در مقادیر کم نیز می توانید بخرید که در این حالت نیز برایتان ارزان تر از دیگر هایپر مارکت ها تمام خواهد شد.

قیمت ماهی، گوشت، مرغ و انواع سبزی جات کمتر از یک چهارم فیمت آن ها در دیگر هایپرمارکت هاست.
شعب مختلف NSK به شرح زیر هستند:
۱-Rawang
۲- Selayang
۳- Kuchai Lama
۴- Sungai Jati, Klang
۵- Meru
۶- Sungai Buloh
۷- KL
۸- Sulism
۹- Shah Alam
۱۰- Balakong
۱۱- Wangsa Maju
۱۲- Gombak
۱۳- Topzeller

ولی قبل از مراجعه به NSK به خاطر داشته باشید که شاید در اولین مواجه با این مرکز خرید کمی توی ذوق تان بخورد چون:

این مرکز خرید، شیک و خوش آب و رنگ نیست.

بخش ماهی و پروتئین آن کمی بوی نامطلوب می دهد.

شعبه های آن کمی دور از مناطق ایرانی نیشین هستند.

خیلی از کارمندان و کارگران این مرکز توان مکالمه به زبان انگلیسی ندارند.

توضیحات کالاها به زبان مالایی است.

ولی با همه ی این کمبودها خرید از این مرکز بسیار به صرفه بوده سبزی جات و صیفی جات آن بسیار تازه و متنوع هستند.

از دیگر نکاتی که می توان اضافه کرد این که در اطراف برخی از شعب NSKنظیر شعبه سلایانگ بازارهای محلی وجود دارد که یادآور بازارهای شمال کشور است و حس و حال جذابی دارد.

nsk4 nsk3 nsk nsk2پاسخی ارسال کنید

*

*

دو × یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!