NSK؛ مرکز خریدی از جنس بازارهای میوه و تره بار ایران

یکی از این مراکز ارزان قیمت مجموعه فروشگاه های NSK است. مجموعه ای که شباهت زیادی به بازارهای میوه و تره بار وطنی دارد.

نحوه خرید روزانه در مالزی با ایران تفاوت های زیادی دارد. به طور معمول در مالزی به مانند ایران روزی چندبار به سوپرمارکت یا همان بقالی خودمان مراجعه نمی شود و به صورت هفتگی خرید از هایپرمارکت ها یا همان سوپرمارکت های بسیار بزرگ که از جان مرغ تا شیر آدمیزاد دارند، صورت می گیرد. البته در این خریدهای هفتگی یک نکته خیلی مهم وجود دارد، نکته ای که پس از بازی ارز در سال جاری بیش از پیش مهم شد؛ دردی به نام رینگیت. گران شدن رینگیت باعث شده مالزی نشینان بیش از پیش دست به عصا خرید کنند و این موضوع، اهمیت یافتن مراکز خرید ارزان ولی با کیفیت را صد چندان کرده است.


در همین راستا، سعی می کنیم به معرفی یکی از مراکز خرید ارزان قیمت و کمتر شناخته شده برای جامعه ایرانی، بپردازیم.
یکی از این مراکز ارزان قیمت مجموعه فروشگاه های NSK است. مجموعه ای که شباهت زیادی به بازارهای میوه و تره بار وطنی دارد و بیشتر صاحبان رستوران ها، کافه بارها و فروشندگان جز، کالاهای خود را از آن تهیه می کنند.


در NSK بیش از هر چیز می توان سبزیجات و صیفی جات تازه و ارزان تهیه کرد. در این مرکز خرید انواع و اقسام سبزی های تازه از جعفری و پیازچه و گشنیز گرفته تا Bitter melonتازه و ارزان را می توانید بیابید. این سبزیجات نه تنها بسیار تازه و متنوع هستند، بلکه قیمت شان نیز بسیار ارزان تر از مراکزی نظیر تسکو و جاسکو و … است که سبزی جات را در بسته بندی های کوچک و گران عرضه می کنند.


از دیگر نقاط قوت NSKبخش پروتئینی این مجموعه است که علاوه بر قیمت مناسب، تنوع فراوانی نیز دارد. در بخش پروتئین دریایی NSK حداقل ۲۰ نوع ماهی و ۵ نوع میگو می توانید بیابید. همچنین در این بخش صدف، اسکالوپ و دیگر پروتئین های دریایی تازه و فراوان دیگر نیز یافت می شود. همین تنوع و صرفه اقتصادی در مورد مرغ و گوشت هم وجود دارد.


شاید بارها برای یافتن و خرید حبوبات در مالزی به مشکل خورده باشید. عموما حبوبات در هایپرمارکت ها کمتر یافت شده و بسته بندی های کوچک و گرانی دارند ولی در NSKانواع حبوبات در اندازه های متنوع، حتی در بسته بندی های ده کیلویی نیز به فروش می رسد.
همین وضعیت در مورد سیب زمینی، پیاز، سیر، برنج و .. نیز وجود دارد. در این مرکز شما می توانید این محصولات را با قیمت بسیار نازل به صورت گونی ای خریداری کنید. این گونه خرید برای خانواده های پرجمعیت بسیار سودمند است. برخی از خانواده ها کم جمعیت نیز به صورت گروهی خرید کرده و سپس آن ها را بین هم تقسیم می کنند.
البته محصولات یاد شده را به صورت جزیی و در مقادیر کم نیز می توانید بخرید که در این حالت نیز برایتان ارزان تر از دیگر هایپر مارکت ها تمام خواهد شد.


در این جا بد نیست قیمت چند کالا را با هم مرور کنیم.
انواع ماهی از کیلویی ۴ تا ۲۰ رینگیت در NSKیافت می شود که به زودی به معرفی و توضیح در مورد برخی از آن ها خواهیم پرداخت، به امید آن که این گونه پروتئین سالم جایگاه ویژه ای در سفره همه ما داشته باشد.
علاوه بر ماهی در این مرکز شما گوشت خورشتی تازه و کشتار روز را می توانید به قیمت کیلویی ۲۴ رینگیت، فیله مرغوب مرغ را کیلویی ۱۲.۵۰ رینگیت، انواع مختلف بادمجان را از کیلویی ۴ تا ۷.۵۰ رینگیت، گوجه فرنگی رسیده و قرمز را کیلویی ۴.۳۰ رینگیت خریداری کنید.
قیمت سبزی جات نیز کمتر از یک چهارم فیمت آن ها در دیگر هایپرمارکت هاست.


شعب مختلف NSK به شرح زیر هستند:
۱-Rawang
۲- Selayang
۳- Kuchai Lama
۴- Sungai Jati, Klang
۵- Meru
۶- Sungai Buloh
۷- KL
۸- Sulism
۹- Shah Alam
۱۰- Balakong
۱۱- Wangsa Maju
۱۲- Gombak
۱۳- Topzeller


ولی قبل از مراجعه به NSKبه خاطر داشته باشید که شاید در اولین مواجه با این مرکز خرید کمی توی ذوق تان بخورد چون:
این مرکز خرید، شیک و خوش آب و رنگ نیست.
بخش ماهی و پروتئین آن کمی بوی نامطلوب می دهد.
شعبه های آن کمی دور از مناطق ایرانی نیشین هستند.
خیلی از کارمندان و کارگران این مرکز توان مکالمه به زبان انگلیسی ندارند.
توضیحات کالاها به زبان مالایی است.
ولی با همه ی این کمبودها خرید از این مرکز بسیار به صرفه بوده سبزی جات و صیفی جات آن بسیار تازه و متنوع هستند.
از دیگر نکاتی که می توان اضافه کرد این که در اطراف برخی از شعب NSKنظیر شعبه سلایانگ بازارهای محلی وجود دارد که یادآور بازارهای شمال کشور است و حس و حال جذابی دارد.


nsk4 nsk3 nsk nsk2پاسخی ارسال کنید

*

*

چهارده − 4 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!