دسر انبه و پوملو (Mango Pomelo Sago Dessert)

یکی از دسرهای خوشمزه ودلچسب هنگ کنگی دسر انبه و پوملو است که مخصوص روزهای داغ تابستان است و در هوای گرم و مرطوب مالزی بسیار میچسبد!
توریست مالزی – یکی از دسرهای خوشمزه ودلچسب هنگ کنگی دسر انبه و پوملو است که مخصوص روزهای داغ تابستان است و در هوای گرم و مرطوب مالزی بسیار میچسبد!

این دسر از پوره انبه، میوه پوملو و دانه های مروارید شکل ساگو تهیه می شود و شکل زیبا و هوس انگیزی دارد. بهتر است این دسر بصورت خیلی سرد سرو شود تا لذت خوردن آن دوچندان شود !

برای تهیه این دسر بهتر است از انبه های رسیده فیلیپینی یا هندی استفاده شود که طعم شیرین تری نسبت به انبه های محلی دارند. میوه پوملو نیزکه در بازارهای میوه محلی یافت میشود اندکی ترش مزه است و مخلوط آن با پوره شیرین و معطر انبه و شیر نارگیل ترکیب ترش و شیرین خیلی جالب و دلپذیری را ایجاد میکند.

دسر انبه و پوملو یکی از خوشمزه ترین دسرهای محلی مالزی است که می توانید به راحتی آنرا در منزل تهیه نمایید و یا آنرا در میهمانی ها سرو نمایید و از خوردن آن لذت ببرید.

مواد لازم برای تهیه دسر انبه و پوملو برای ۴ نفر :
۸۰ گرم    ساگو (Sago Pearls)
۴ عدد      انبه
۴ قاچ      پوملو
۱۶۰ml    شیر نارگیل
۱۶۰ml    شیر تغلیظ شده (Evaporated Milk)
۱۶۰ml    آب
۴۵ گرم    شکر

برای پخت ساگو ابتدا باید آنرا در آب سرد نم کنید و سپس آنرا به آب در حال جوشیدن اضافه کنید. پس از ۵ دقیقه حرارت را کم کرده و بگذارید ساگو ها با حرارت ملایم به مدت ۱۰ دقیقه بپزند تا شفاف و ژله ای شوند. ساگو ها را با آب یخ آبکشی کرده و در یخچال قراردهید تا سرد شوند.

در ظرفی دیگر آب را جوش آورده و به آن شکر، شیر نارگیل و شیر تغلیظ شده را اضافه کنید. این مخلوط را نیز در یخچال قرار دهید تا حسابی خنک شود.

در مرحله بعدی انبه ها را بشکل مکعب های کوچک برش دهید و عصاره ۲ عدد از آنها را در مخلوط کن ریخته و پوره کنید. سپس پوره انبه را به مخلوط شیر نارگیل خنک اضافه کنید.

در زمان سرو، ابتدا سگو های سرد را در ظرف های مخصوص دسر ریخته و سپس روی آنرا با مخلوط شیر نارگیل بپوشانید. برای تزیین دسر از انبه های مکعبی و قاچ های میوه پوملو که پوست آن گرفته شده است استفاده نمایید.

دسر خوشمزه شما آماده است و میتوانید آنرا نوش جان نمایید.

در اینجا میتوانید ویدئوی مراحل تهیه این دسر را مشاهده نمایید :sago pomelo6sago pomeloNew-Mango-Pomelo-Sagomango-pomelo-sago-soup

پاسخی ارسال کنید

*

*

1 × سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!