مرکز شهر کوالالامپور به یک منطقه فرهنگی هنری تبدیل می شود

توریست مالزی – شهرداری کوالالامپور (DBKL) و شرکت Think City تفاهم نامه ای را برای احیای مرکز شهر کوالالامپور به عنوان یک منطقه فرهنگی هنری (KLCCD) امضا کردند. به...
توریست مالزی – شهرداری کوالالامپور (DBKL) و شرکت Think City تفاهم نامه ای را برای احیای مرکز شهر کوالالامپور به عنوان یک منطقه فرهنگی هنری (KLCCD) امضا کردند.

به گزارش نیواستریت تامیز، شهردار کوالالامپور، داتوک سری مهادی، گفت: یک شهر در کلاس جهانی چیزی بیش از آسمان خراش ها و مناطق تجاری بزرگ است. یک شهر باید برای همه سطوح جامعه عادلانه و قابل زندگی باشد، این به معنای کمک های موثر برای تاب آوری جوامع B40 و شهروندان PPR، افزایش فضای سبز شهری و تسهیلات حمل و نقل عمومی موثر است. هدف این طرح ایجاد منطقه ای پر جنب و جوش و پایدار در شهر است که بازدیدکنندگان محلی و بین المللی را جذب کند.

حمدان مدیر عامل Think City گفت: کوالالامپور از نظر مناطق فرهنگی ملموس و ناملموس غنی است و به خوبی آماده تبدیل شدن به اولین منطقه فرهنگی هنری را دارد. طرح KLCCD قبلاً در طرح ساختاری DBKL 2040 گنجانده شده است و طرح اولیه تمرکز خود را در شعاع ۱ کیلومتری مسجد جامع، KL Sentral، Bukit Nanas و اطراف آن قرار خواهد داد.

حمدان گفت: ‘ما می خواهیم مرکز شهر کوالالامپور را به عنوان یک مقصد فرهنگی هنری و به عنوان یک جاذبه گردشگری تقویت کنیم و در عین حال فضای عمومی را از طریق راهروهای سبز بهبود بخشیم.’

پیش از این، نخست وزیر داتوک سری انور ابراهیم گفته بود که دولت قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ مناطق فدرال را به شهرهای هوشمند تبدیل کند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار + هجده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!