معبد Kek Lok Si

توریست مالزی – این معبد، یک معبد بودایی مزین شده و زیبا متعلق به قرن نوزدهم است که بر فراز تپه‌های جزیره پنانگ قرار گرفته است. فضای داخلی، نماهای...
توریست مالزی – این معبد، یک معبد بودایی مزین شده و زیبا متعلق به قرن نوزدهم است که بر فراز تپه‌های جزیره پنانگ قرار گرفته است. فضای داخلی، نماهای بیرونی تالارهای معبد، پاگوداها و گذرگاه‌های طاقدار این معبد با میلیون‌ها تصویر زیبا از بودا مزین شده است. حکاکی‌های جزیی و بی‌نظیر، تندیس‌های متعدد و نقاشی‌های دیواری، تنها گوشه‌ای از زیبایی‌های این معبد دیدنی است.
طراحی معماری دقیق و با جزییات این معبد، نمادی از فرهنگ چینی و آموزه‌های بودایی است. یک باغ در فضای باز معبد قرار دارد که فرصت خوبی برای قدم زدن و تماشای زیبایی‌های معبد است.
این معبد بزرگ‌ترین معبد بودایی در مالزی است و همین طور یک مرکز زیارتی بسیار مهم برای بودایی‌های هنگ کنگ، فیلیپین، سنگاپور و سایر کشورهای جنوب شرقی آسیا به شمار می‌رود. کل این معبد در بازه زمانی سال‌های ۱۸۹۰ تا ۱۹۳۰ ساخته شده است.
این جاذبه، برای یک گشت و گذار خانوادگی مناسب است. علاقه‌مندان به لندمارک‌های معماری نیز از دیدنی زیبایی‌های معبد لذت می‌برند.

منبع: کجارو

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار × 4 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!