ناسی لیماک Nasi Lemak

توریست مالزی – ناسی لیماک یک میراث ملی مالزی است. هیچ بازدیدکننده ای مالزی را بدون خوردن غذای سنتی ناسی لیماک ترک نمی کند. برنج با عطر پاندان پخته...
توریست مالزی – ناسی لیماک یک میراث ملی مالزی است. هیچ بازدیدکننده ای مالزی را بدون خوردن غذای سنتی ناسی لیماک ترک نمی کند. برنج با عطر پاندان پخته شده با شیر نارگیل که با سس تند “سمبل” بسیار خوش طعم می شود. ناسی لیماک که برای صبحانه در میان مالائی ها بسیار طرفدار دارد، به طور سنتی همراه با برش های نازک خیار تازه، مقدار کمی بادام زمینی بو داده شده” ماهی نمک سود شده همراه با تخم مرغ آب پز سفت این خوراک را کامل می کند. همه این مواد سالم و خوشمزه در برگ های موز پیچیده می شوند تا طعم آن ها حفظ شود. ناسی لیماک، لذیذ و خوش عطر است و همراهی عالی برای خوراک رندانگ گوشت گاو محسوب می شود.

مواد لازم:
برنج: ۳ پیمانه
شیر نارگیل: ۲۰۰ میلی لیتر
زنجبیل: یک تکه ۲ سانتیمتری
برگ پاندان: یک عدد
نمک: به مقدار لازم
گوشت گوساله پخته شده یا رندانگ گوشت یا مرغ سرخ شده: ۲۰۰ گرم
تخم مرغ آبپز : ۱ عدد
بادام زمینی بو داده: به مقدار لازم
سس تند سمبل
آنچوی سرخ شده (یک نوع ماهی ریز نمک سود)
خیار چند تگه برش داده شده

طرز تهیه:
برنج را شسته و با شیرنارگیل، زنجبیل، نمک، برگ پاندان گره زده شده، درون یک قابلمه ریخته، درب آن را ببندید و روی حرارت قرار دهید. بعد از این که به جوش آمد، بگذارید به آرامی بجوشد تا مایع آن بخار شود (این کار حدود ۱۵ دقیقه طول می کشد). آنها را از روی حرارت بردارید و با درپوش بسته به مدت ۵ دقیقه قبل از سرو، کنار بگذارید.
این برنج را همراه سس سمبل – تخم مرغ آب پز – بادام زمینی بو داده – آنچوی و خیار و در صورت تمایل با گوشت یا مرغ میل نمایید.

کجا باید رفت:
Jin Hoe Cafe, Penang
ناسی لیماک در اینجا با شیر نارگیل تهیه می شود و مانند برنج چسبنده چسبناک است. با یک تکه ماهی آسام و دو عدد میگوی آسام سرخ کرده و مقدار کمی برنج همراه با سس میگوی تند سرو می شود.
نشانی: ۴۶, Jalan Cantonment, Penang

Nasi Lemak Antarabangsa, Kuala Lumpur
این غذاخوری هنرپیشه های محلی- شخصیت های تلویزیونی و افراد مختلف با هر شغلی را در خود جمع می کند و خصوصا بعد از نیمه شب تا نزدیکی صبح باز و پر از روح و سرزندگی است. نشانی:
۴ Jalan Raja Muda Musa, Kampung Baru

Nasi Lemak Ong, Kedah
اگر بعد از ۱۲:۳۰ ظهر برای ناهار به اینجا بیایید با جمعیت زیادی روبرو خواهید شد. ناسی لیماک با رنگ زرد خود که در کره مارگارین شیر نارگیل و زنجبیل پخته شده است. عطر برنج کاملا پخته شده همراه خوبی برای خوراک گوشت تند و پرادویه خواهد بود. نشانی: ۱۶۹-J Kg Perak, Kedah

پاسخی ارسال کنید

*

*

ده + 18 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!