ناسی کندر (Nasi Kandar)

یکی از غذاهای معروف شمال مالزی که متعلق به شهر پینانگ است، ناسی کندر نام دارد.
توریست مالزی – یکی از غذاهای معروف شمال مالزی که متعلق به شهر پینانگ است، ناسی کندر نام دارد.

نام این غذا از دو کلمه ناسی به معنی برنج و کندر بمعنی تعادل تشکیل شده است. دلیل این نامگذاری به تاریخچه این غذا برمی گردد. چندین سال پیش هنگامی که مسلمان هندی به شهر بندری پینانگ وارد شدند برای کسب درآمد به فروش غذاهای بومی خود روی آوردند. آنها دو سبد سنگین از برنج خانگی را به حالت تعادلی توسط میله ای بر دوش خود قرار داده و برای فروش در خیابان های شهرقدم می زدند. این غذا ازهمان زمان تا کنون به نام ناسی کندر معروف شده و امروزه در بیشتر دکه های خیابانی و رستوران هایی که صاحبانشان هندی های تامیل مسلمان هستند بفروش می رسد.

در پخت این غذا, برنج دم کرده را در ظرفی چوبی به ارتفاع یک متر قرار میدهند که عطر خاصی به برنج می دهد. مخلوطی از سس های کاری و پر ادویه مخصوص بروی برنج ریخته می شود که به آن عطر و طعم بسیار مطبوعی می دهد. سپس این برنج به همراه یک غذای جانبی مانند مرغ سوخاری, تکه های گوشت کاری , میگو وماهی سوخاری و نیزسبزیجاتی از قبیل بادمجان و بامیه سرخ شده, همگی در یک بشقاب کشیده شده و با هم سرو می شود.

از معروفترین رستوران های ناسی کندر در مالزی می توان Nasi Kandar Subaidah ,Nasi Kandar Nasmir, Nasi Kandar Pelita و Kayu Nasi Kandar را نام برد.

nasi kandar3pelita7Street Food Awards May 2015 Category: Nasi Kandar. 24 Apr 2015 CHAN TAK KONG/The Star

پاسخی ارسال کنید

*

*

18 + 20 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!