پنج غذاخوری با عمری بالای ۵۰ سال در کوالالامپور

توریست مالزی – این غذاخوری ها همچنان با پخت غذاهای قدیمی خود برای چندین دهه، در میان پیشرفت های سریع کوالالامپور، کم و بیش یکسان باقی مانده اند. Pek...
توریست مالزی – این غذاخوری ها همچنان با پخت غذاهای قدیمی خود برای چندین دهه، در میان پیشرفت های سریع کوالالامپور، کم و بیش یکسان باقی مانده اند.

Pek Yoke’s Cake
یکی از کسب و کارهایی که قدمت آن به سرزمین های فدرال می رسد، دکه ای است که توسط وانگ پک یوک ۸۲ ساله اداره می شود. او اکنون در یک مسیر باریک در Jalan Yap Ah Loy شیرینی می فروشد، او در سال ۱۹۷۴ در بازار مرکزی شروع به کار کرد. وی گفت:من با شوهرم رول سوئیسی، کایا پاف، سیو پائو و تارت تخم مرغ می فروختیم حالا پسرم به من کمک می کند. در سال ۱۹۹۸، به مکان فعلی نقل مکان کردم و غذایم را فقط به رول و کایا پاف سوئیسی کاهش دادم. پسرم از ساعت ۱ صبح شروع به پخت و پز می کند و من در ساعت ۷ صبح شروع به فروش در غرفه می کنم.

Capital Cafe
بیش از ۶۰ سال است که کافه کاپیتال در جالان توانکو عبدالرحمان شاهد همه تغییرات در شهر بوده است. به گفته یکی از مالکان، حتی مستاجران نیز از زمان تاسیس آن در سال ۱۹۵۶ در همان حال باقی مانده اند. او گفت: ‘من با برادران بزرگترم کیت یو و کی هوآ نوشیدنی درست می کنم و کافه را اداره می کنم.’ کافه کاپیتال غذاهای مالزیایی مانند نودل هاینانی، رژاک هندی و ناسی پادانگ را به مشتریان ارائه می دهد.ب وی انج افزود: ‘کوالالامپور بسیار رشد کرده است، اما ما در همان حالت باقی مانده ایم.’

Lawanya Food Corner
این غذاخوری در خیابان جالان اسکات، برکفیلدز، از سال ۱۹۸۳ غذاهای هندی مقرون به صرفه سرو می کند. راماسامی ونگاداجالان، غرفه را در روز تولد کوچکترین دخترش افتتاح کرد و آن را به نام او نامگذاری کرد. وی گفت: «اکنون، همسرم و لاوانیا غذا را با استفاده از دستور العمل هایی که توسط مادرانمان منتقل شده، طبخ می کنند. ما ۱۸ نوع سبزیجات و ۱۰ غذای مختلف گوشت را سرو می کنیم. کاری گوشت گوسفند و وارووال مرغ طرفدار زیادی دارد.» راماسامی گفت که در آن زمان، خانه های چوبی کامپونگ اطراف غذاخوری را احاطه کرده بودند. اما کوالالامپور به سرعت در حال رشد است.

Yut Kee Restaurant
رستوران Yut Kee از سال ۱۹۲۸ وجود داشته است. قبلاً در امتداد Jalan Dang Wangi قرار داشت اما در سال ۲۰۱۴ به Jalan Kamunting در همان نزدیکی منتقل شد. این رستوران توسط مالک نسل سوم مروین لی اداره می شود و پدرش جک گاهی اوقات در مغازه دیده می شود. به خاطر غذاهای سنتی Hainanese و نان تست کایا معروف است. برای دسر، کیک مرمر کره ای و رول کایا سرو می کنند.

Nasi Lemak Tanglin
ناسی لماک تنگلین واقع در کمپلکس ماکان تنگلین در جالان سندراساری، از سال ۱۹۴۸ بوده است. این غرفه یکی از قدیمی ترین غرفه های ناسی لماک در پایتخت مالزی است. این کار توسط سوریاتی جاوینروناه جاوه ای آغاز شد که برای اولین بار در زیر درختی بزرگ در نزدیکی فودکورت فعالیت کرد. چندین سال پیش به مکان فعلی خود نقل مکان کرد. ناسی لماک آن چنان طرفدار دارد که گاهی غذای غرفه قبل از ظهر تمام می شود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

2 − 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!