پولائو امان، جزیره‌ی صلح و چاه طلا

توریست مالزی- جزیره پولائو امان و یا جزیره صلح در زبان مالایی یک جزیره فوق‌العاده آرام و بکر و یکی از زیبایی‌های پنانگ است که یک روستای ماهیگیری زیبا...
توریست مالزی- جزیره پولائو امان و یا جزیره صلح در زبان مالایی یک جزیره فوق‌العاده آرام و بکر و یکی از زیبایی‌های پنانگ است که یک روستای ماهیگیری زیبا با جمعیتی حدود ۳۰۰ نفر نیز دارد.

برای رسیدن به این جزیره، یک قایق از بوکیت تامبون (Bukit Tambun) هر روز در ساعت‌های ۱۰:۰۰، ۱۳:۰۰، ۱۶:۰۰ و ۱۹:۰۰ به سمت جزیره حرکت می کند. بلیط ها برای بزرگسالان ۴ رینگت و برای کودکان ۲.۵ رینگت است.

ماهیگیری، دوچرخه سواری، قایقرانی و پیاده روی در دل جنگل های بارانی سرسبز استوایی، یکی از محبوب ترین فعالیت های تفریحی در این جزیره است. پولائو امان همچنین یک تاریخ رنگارنگ با فرصت های گشت و گذار فراوان دارد.

تلاگا اماس (Telaga Emas) یا چاه طلا یکی دیگر از دیدنی‌های این جزیره است. چاهی که قدمت آن به سال ۱۷۸۹ می رسد و حتی در طول بدترین خشکسالی‌ها خشک نشده است.

پولائو امان در همسایگی جزیره پولائو گدونگ (Pulau Gedung) است و در آنجا می‌توان ازبقایای مهمات جنگ جهانی دوم دیدار کرد. همچنین جزیره گوا لانون (Gua Lanun) و یا غار دزدان دریایی، جزیره ای زیبا که پناهگاه دزدان دریایی بوده است.

امکان بازدید از این جزایر از طریق پولائو امان با قایق میسر است. ورودی برای قایق های ۱۲ نفره، ۶۰ رینگت است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

15 + شانزده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!