چهار سفر رویایی یک روزه از مبدا کوالالامپور

اگر در کوالالامپور زندگی می کنید، بد نیست بدانید که سفرهای یک روزه بی نظیری می توانید از مبدا این شهر برای خود ترتیب دهید.
ما ایرانی ها حسابی اهل سفر هستیم. کافی است یک تعطیلی چهارشنبه داشته باشیم و آن را به جمعه بچسبانیم و آخر هفته راهی سفر شویم. ولی بالاتر از آن سفرهای یک روزه آخر هفته است. این فرهنگ در بین مردم تهران شاید بیشتر از باقی شهرها رواج داشته باشد. کم نیستند تهرانی هایی که آخر هفته راهی دماوند، قشم، رودهن و حتی چالوس می شوند و به این ترتیب خستگی یک هفته کاری را از تن به در کرده و نیروی جدید به ذهن و روح شان می بخشند.

اگر چه حالا فرسنگ ها از کشور و شهرمان دور هستیم، ولی اگر در کوالالامپور زندگی می کنید، بد نیست بدانید که سفرهای یک روزه بی نظیری می توانید از مبدا این شهر برای خود ترتیب دهید. سفرهای که به طور معمول به دلیل عدم استفاده از هتل کم خرج بوده و با هر بودجه ای سازگاری دارد.
در این نوشته سعی داریم تعدادی سفر محبود و دلنشین یک روزه یا ۱۲ ساعته از مبدا کوالالامپور را برایتان معرفی کنیم. پس ابتدا بخوانید و سپس بار سفر ببنید که جاده منتظر است.

سفر اول: پورت دیکسون

port dickson

آب های آرام بندر پورت دیکسون بهترین ایده برای عقب راندن فشارها و استرس های کوالالامپور شلوغ است. برای رسیدن به پورت دیکسون پس از خروج از جنوب کوالالامپور باید حدود ۹۰ دقیقه در بزرگراه شمال به جنوب ( Lebuhraya Utara – Selatan) برانید…برای خواندن ادامه مطالب کلیک کنید.

 

سفر دوم: پوتراجایا، شهر رودخانه ها و پل ها

putrajaya

بی انصافی است اگر هنگام معرفی پوتراجایا به واژه ی کلیشه ای «پایتخت اداری مالزی» بسنده کرده و از پل ها و رودخانه های زیبا، از دریاچه منحصر به فرد و از مدرنیته در این شهر کلامی به میان نیاوریم. این گونه شوق دیدار یک جاذبه توریستی و دم دست را از مخاطب گرفته و وی را از دیدن یکی از زیباترین مساجد و ساختمان های اداری جهان محروم می کنیم…برای خواندن ادامه مطالب کلیک کنید.

 

سفر سوم: دامنه های فریزر هیل، ییلاق کوالالامپور

fraser-hill

اگر از کوالالامپور به سمت شمال حدود دو ساعت یا ۱۱۰ کیلومتر رانندگی کنید به هفت تپه سبز با هوای رویایی خواهید رسید که شبیه شهر تاریخی رم بنا نهاده شده است. این منطقه با ارتفاعی حدود ۱۵۰۰ متر بالاتر از سطح دریا در رشته کوه های «TitiWangsa» در ایالت پهنگ قرار دارد…برای خواندن ادامه مطالب کلیک کنید.

 

سفر چهارم: گنتینگ هایلند، یک دنیا سرگرمی

GentingHighlands_01b

The Genting Highlandsشهرکی واقع در بلندی های رشته کوه های تیتیوانگسا که در واقع مجموعه ای از واحدهای تفریحی و سرگرمی است، یکی از بهترین سفرهای یک روزه از مبدا کوالالامپور می باشد. اگر فقط ۵۲ کیلومتر از کوالالامپور به سمت جنوب برانید به بلندی های خنک و دلنشین گنتینگ خواهید رسید…برای خواندن ادامه مطالب کلیک کنید.

پاسخی ارسال کنید

*

*

19 + 16 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!