جوانه های گیاهان چه خواصی دارند؟

توریست مالزی – درست است که هر یک از جوانه های گیاهان خواص مخصوص به خود را دارند اما شما می توانید چند نوع جوانه را در سالادتان اضافه...
توریست مالزی – درست است که هر یک از جوانه های گیاهان خواص مخصوص به خود را دارند اما شما می توانید چند نوع جوانه را در سالادتان اضافه کرده و از خواص آن بهره مند شوید.
به گزارش انتخاب، مصرف منظم جوانه های گیاهانی مثل شبدر، گندم،ماش و … یکی از برترین روش ها برای پیشگیری از ابتلا به سرطان های مختلف محسوب می شود. افزون بر این، با مصرف منظم جوانه ها می توانید سلامت پوست و موهای خود را ضمانت کنید.
از دیگر خواص جوانه گیاهان می توان به بهبود وضعیت سیستم گوارش و کنترل اشتها اشاره کرد. درواقع با تکیه بر همین ۲ عامل نیز می توان مدعی شد که جوانه ها در کاهش وزن نقشی موثر ایفا می کنند.
مصرف جوانه هایی مثل گندم با ماست و شوید به شدت در رژیم های کاهش وزن موثر است و حتی این ترکیب می تواند به خواب راحت تر کمک کند. در ضمن جوانه ها را می توان در سالادهای فضل اضافه کرد یا حتی به عنوان یک غذای مستقل با قارچ، ذرت، هویج و دیگر موارد دلخواه مثل پنیر سرو کرد.
مصرف جوانه از دوران کودکی به رشد بهتر موها کمک می کند و پوست افراد را شاداب تر می کند. جالب است بدانید مصرف جوانه ها روی سم زدایی بدن هم تاثیر دارند و با کمک آنتی اکسیدانها بدن را ریکاوری می کنند. شما می توانید به راحتی خودتان در خانه جوانه سبز کنید یا از سوپرمارکت ها تهیه کنید.
جوانه ها فشار خون را کنترل می کنند و برای بانوان مبتلا به کم خونی نیز بسیار مفیدند. سعی کنید جوانه ها را بدون سس و با روغن زیتون و آبلیمو یا سرکه مصرف کنید.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یک × 4 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!